חשש לטעם מר - מחירי הקקאו עלולים להצטרף לראלי האחרון בשוק הסחורות

"כל ירידה בתחזיות הקציר שלנו מגדילה את הסיכוי לגרעון בקקאו השנה, מהדקת את רמות המלאים ומקטינה את התשואה" אמר אנליסט סחורות בכיר ברובובנק, מה קורה לצד ההיצע בקקאו?
 | 
פולי קקאו (קרדיט: Getty images Israel)
כאב הראש של קנייני הקקאו הגדולים והקטנים בעולם הולך ומחמיר, והוא עשוי להיות אף חזק יותר עד סוף שנת 2012. המרכיב העיקרי של חטיפי השוקולד עשוי לזנק במחירו במחצית השניה של השנה, כאשר כמות גשם קטנה מהממוצע ומזג אוויר יבש יותר צפויים בחוף השנהב, היצואנית המובילה (בהפרש ניכר) בעולם.

השפעתו הקלאסית של מזג האוויר על שוק הסחורות ממשיכה להראות עצמה, וגורמת לחוזים על הסחורות החברות במועדון זה (כמו התירס והחיטה) לזנק לשיאים של חודשים בבורסה בשיקגו.

"מחירים נמוכים עבור החקלאים, גשם מועט שיורד במערב אפריקה והסיכון הפוטנציאלי לתבניות מזג אוויר בסגנון 'אל-ניניו' מאיים על תחזיות הייצור של הקקאו", אמר לוק צ'נדלר, אנליסט סחורות ברובובנק. "כל ירידה בתחזיות הקציר שלנו מגדילה את הסיכוי לגרעון בקקאו השנה, מהדקת את רמות המלאים ומקטינה את התשואה".

הרעיון של היצעים נמוכים ומחסור אפשרי בקקאו מתחילים להשפיע כבר על שוק החוזים לקקאו; קקאו לאספקה בספטמבר אתמול (ה') הגיע לשיא שלו מאז סוף מארס במחיר 2,375 דולרים לטון, בעוד החוזים על עלי קקאו הגיעו לשיא של 5 חודשים בלונדון במחיר 1,619 פאונד לטון. מבחינת הקניינים, כרגע לא נראים ירידות בביקושים למוצר זה.

רובובנק הודיעו אמש כי לדעתם, מחירי הקקאו עתידים להמשיך ולעלות, בהתאם לדו"ח, ממוצע המחירים של טון קקאו לאספקה יעלה ל-2,400 ועד ל-2,600 דולרים עד לסוף השנה הנוכחית. מחירי עלי הקקאו עשויים לנוע בין 1,600 פאונד לטון ל-1,750 פאונד לטון עד סוף השנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה