ממשלת קפריסין הלאימה את הבנק השני בגודלו במדינה, שילמה 1.8 מיליארד א'

הבנק, סאיפרוס פופולר בנק PCL, מחק כ-2 מיליארד אירו כתוצאה מחשיפתו הגדולה לאגרות החוב של ממשלת יוון
 |  (2)
שוקי אירופה
הממשלה הקפריסאית רכשה מניות בשווי כולל של 1.79 מיליארד אירו (2.27 מיליארד דולר) מהבנק השני בגודלו במדינה, סאיפרוס פופולר בנק PCL. כך הודיע היום (ב') שר האוצר הקפריסאי וזאת על מנת לעזור לבנק לעמוד ביחס הלימות ההון לאחר שביצע מחיקות נרחבות בשל החשיפה לאגרות החוב של יוון.

משרד האוצר רכש את המניות לאחר שקיבל את אישור הפרלמנט ב-17 במאי לעזור בניסיון הגיוס של הבנק ל-1.8 מיליארד אירו, לאחר שהאחרון מחק כ-2 מיליארד אירו מספריו בשל הסדר החוב למחזיקי האג"ח של יוון.

"התוכנית לחיזוק ההון של בנק אוף סאיפרוס הסתיימה בגידול של הנכסים בכ-592 מיליון אירו", אמר שר האוצר בהצהרתו. הבנק היה מחוייב לעמוד ביחס הלימות הון של 9% לפי אמנת באזל עד חודש ספטמבר, כפי שקבע המפקח על הבנקים באירופה.

קפריסין, אשר משמשת החל מה-1 ביולי כנשיאת האיחוד האירופי, ביקשה את עזרת עמיתיה למטבע חילוץ פיננסי והפכה בכך למידנה החמישית ביבשת שנאלצת להכניס את היד לקופת החילוץ.

משלחת של מלווים אירופים ובינלאומיים יגיעו למדינה ביום רביעי לצורך דיונים בדבר המשך תוכנית החילוץ. על פי הערכות הבכירים בממשלת קפריסין, על המדינה לגייס 10 מיליארד אירו על מנת להימנע בקריסתה של המערכת הבנקאית
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברוך הבאה למועדון היוקרתי
  שוטריסט 02/07/2012 19:49
  הגב לתגובה זו
  1 2
  דרך הגב כשישראל תבקש עזרה אף אחד לא יעזור לנו אז לכל אלו שיושבים במהל תחשבו עוד הפעם
  סגור
 • לא הבנתי
  שוקו 02/07/2012 22:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דרך הגב או דרך התח.......
  סגור