הייצור הסיני התרחב בקצב האיטי ביותר השנה; "השוק מחכה לעוד תמריצים"

מדד מנהלי הרכש ירד ל-50.2 ביוני לעומת 50.4 במאי אך הכה את התחזיות. הזמנות הייצוא ירדו בפעם הראשונה מאז חודש ינואר. "קריאה חלשה אמורה להפעיל הקלות בצורה אגרסיבית יותר"
 |  (1)
(קרדיט: Getty images Israel)
עוד נתונים פושרים מצד הכלכלה השנייה בעולם. הייצור הסיני התרחב בקצב האיטי ביותר השנה. ההזמנות החדשות והביקוש ליצוא המדינה ירדו, ובכך הוסיפו ראיות נוספות כי ההאטה הכלכלית במדינה הולכת ומעמיקה, כך לפי דוח ממשלתי מהיום (א').

מדד מנהלי הרכש ירד ל-50.2 ביוני לעומת 50.4 במאי, כך לפי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בסין. עם זאת, הנתון הכה את התחזיות - האומדן החציוני בסקר 24 כלכלנים עמד על 49.9 בלבד. נציין כי קריאה מעל 50 מצביעה על התרחבות.

מדד התפוקה ירד ל-52 ביוני לעומת 52.9 בחודש הקודם, כך על פי הפדרציה. מדד ההזמנות החדשות ירד זה החודש השני ברציפות והזמנות הייצוא ירדו בפעם הראשונה מאז חודש ינואר.

הנתונים מגדילים את הסיכויים ראש הממשלה, וון ג'יאבאו, יציג תמריצים נוספים בכדי לבלום האטה שעלולה להימשך גם אל תוך הרבעון השישי ברציפות. בתוך כך, יכולה הממשלה יכולה לבצע צעדים מרחיבים כגון לחתוך , לחתוך את יחס הרזרבות, להוריד מיסים ועוד.

"הקריאה חלשה אמורה להפעיל הקלות בצורה אגרסיבית יותר במדינה", אמר סאן ג'ונוואי, כלכלן ב-HSBC בבייג'ינג. "הצמיחה הכלכלית תתאושש ותעמוד על רמה של מעל 8.5% במחיצת השנייה של השנה ברגע שאמצעים אלו יופעלו", אמר.

נתון ראשוני של מדד מנהלי הרכש הנפרד שפורסם ע"י HSBC ו - Markit Economics מעלה כי הייצור בסין מתכווץ בחודש השמיני ברציפות. הקריאה הסופית של הנתון, המתבסס על יותר מ -420 חברות, ומתמקד יותר בעסקים קטנים, תתקבל מחר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איזה יופי!!
  זאב 01/07/2012 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא יכולים לראות טוב. בגלובס כתוב- מעל הציפיות של אנליסטים!!
  סגור