עקב המתיחות בין מרקל למנהיגי אירופה; איגן ג'ונס חתכה דירוג גרמניה ל-'A+'

מרקל אמנם מובילה מהלך להנפקת אג"ח גרמני, אבל המהלך שצפוי להוביל לשינוי חיובי בשוק האירופי, הוא דווקא שינוי סדר הנשיה; סוכנות איגן ג'ונס הפתיעה - חתכה דירוגה של גרמניה מ-'AA-' ל-'A+'
 |  (7)
מחממת את הגזרה
בזמן שהשוק האירופי ננעל היום (ג') במגמה מעורבת ויציבה, אנגלה מרקל עדיין לא שומרת על רוגע בכל הקשור לתוכנית החילוץ האירופית. בזמן שהקנצלרית מחממת את הגזרה, סוכנות איגן ג'ונס כבר לוקחת בחשבון את העובדה כי מנהיגי אירופה יכולים לעשות 'יד אחת' על מרקל בפסגה בבריסל ביום ו', ולדרוש ממנה לפעול למורת רוחה.

סוכנות הדירוג של איגן ג'ונס פרסמה בשעה 22:00 שעון ישראל כי היא חותכת את דירוגה של גרמניה ל-'A+' עם תחזית שלילית. הירידה מדירוג של 'AA-' הגיע כיוון ש"הנשורת מיציאה אפשרית של יוון מוגש האירו צריכה להילקח בחשבון. בין אן יוון או חברה אחרת באיחוד האירופי תצא מגוש האירו, גרמניה תישאר עם חובות מסיביים שהיא לא תוכל לגבות", כך ציינו בסוכנות איגן ג'ונס.

נזכיר כי חברת ס&P וחברת פיץ' מדרגות את גרמניה ברמה של 'AAA', בזמן שמודי'ס מדרגת את גרמניה ברמה של 'Aaa'. כל 3 המדרגות הללו מחזיקות בתחזיות יציבות לגרמניה.

במהלך פגישה שערכה עם מפלגות הקואלציה, אמרה קאנצלרית גרמניה שמאז שנבחרה לתפקיד, אירופה לא חולקת את נטל החוב במלואו. מרקל הוסיפה ואמרה שגם אין חלוקה בנטל החוב הגרמני.

מה שתומך באמרה זאת היא העובדה שהממשלה הגרמנית סיכמה על הנפקת מקומי ובכסף שיגיוס היא תתמוך במדינות מחוץ לגרמניה . חשוב לציין שמקורות שונים מוסרים שלא בטוח למה התכונה מרקל מכיוון שתוכנה המלא של הפגישה המדוברת לא נחשף.

גורו המט"ח מסיטי בנק, סטיבן אנגלנדר, רשם שהבשורה המעניינת יותר שיצאה מגרמניה הינה האפשרות שהאחוד האירופי יקח את הבכורה ממנגנון החילוץ האירופי. השינוי יאפשר לקרן להזרים כספים ישירות לבנקים המרכזיים. עניין מרכזי נוסף הינו שהאיחוד האירופי יהיה נושה מועדף על פני מנגנון החילוץ האירופי.

שינוי סדר הנשיה, הוא חשוב מכיוון שמשקיעים היו פחות נלהבים לגבי תוכנית החילוץ של הבנקים בספרד, כיוון שהכספים שיגיעו ממנגנון החילוץ האירופי ידורגו גבוה יותר מאשר החוב החיצוני. עניין זה עזר לדחוף את תשואות האג"ח הספרדיות גבוה יותר ואת מחיריהן נמוך יותר - "למה שמשהו ישקיע באגרות חוב קיימות שנמצאות נמוך יותר בהררכיית החובות. שינוי ההעדפה עשוי להוות נקודה חיובית עבור השווקים ועבור מטבע היורו".

ביום שישי הקרוב תערך בבריסל פיסגת המנהיגים האירופים בה הם צפויים להמשיך לדון בחילוץ הכלכלה האירופית מהבוץ בו היא נמצאת.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  תענו בקצרה:תרד,תעלה? (ל"ת)
  מה יהיה עם גרמניה 27/06/2012 08:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  סתם מבזבזים נייר ולא חשוב אם קוראים לזה כסף או אג"ח
  ההסטוריה חוזרת 26/06/2012 23:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בקרוב לאף אחד לא יהיה עוד אמון במערכת המוניטרית.בגלל הבחירות אובמה מעלה מחדש את הניאו-נאצים לשלטון באירופה.בדיוק כפי שהעלה את האיסלם הקיצוני במזה"ת ובדיוק בגלל זה נתעורר בוקר אחד עם איראן גרעינית.
  סגור
 • 5.
  הקנצלרית מרקל עוד יבוא יומה...
  משה 26/06/2012 22:12
  הגב לתגובה זו
  1 4
  הגרמנים ישקעו וישקיעו את כל אירופה אחריהם
  סגור
 • 4.
  אבא שלי אמר שהגרמנים צריכים לסבול
  צ'רלי 26/06/2012 22:12
  הגב לתגובה זו
  0 3
  מגיע להם לקבל הורדת דירוג
  סגור
 • 3.
  הם סוכנות של פרובוקטורים (ל"ת)
  איגן ג'ונס 26/06/2012 22:11
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  מחר ירידות בגרמניה - טירוף חושים (ל"ת)
  רוברט 26/06/2012 22:11
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 1.
  חחחח - על יציאה אחת של מרקל
  אביעד 26/06/2012 22:11
  הגב לתגובה זו
  1 3
  המדינה תשלם בגדול - מחר ירידות
  סגור