ספרד שוקלת להכריח את מחזיקי האג"ח של הבנקים במדינה לספוג הפסדים

כחלק מהליך המו"מ לחבילת החילוץ של 100 מיליארד אירו למערכת הפיננסית בספרד, מחזיקי חוב זוטרים עשויים למצוא את עצמם בהפסד
 | 
שוקי אירופה
מכתיבי המדיניות בספרד שוקלים להכריח את המשקיעים, שמחזיקים באגרות חוב ומניות בבנקים הספרדיים, לספוג הפסדים במהלך של ארגון מחדש של המערכת הפיננסית במדינה.

ספיגת הפסדים שכזו נמצאת כעת על שולחן המשא ומתן עם האיחוד האירופי תחת חבילת החילוץ בת ה-100 מיליארד אירו לסקטור הפיננסי של ספרד. בעליהם של מניות הבכורה עשויים להיות מוגנים חלקית מנשיאת ההפסדים באמצעות תוכנית פיצויים.

ספרד צפויה להגיש בקשה רשמית לחילוץ המערכת הבנקאית במדינה לאחר שביקשה קו אשראי לכך ב-9 ביוני. המלווים הגדולים בספרד, אשר נפגעו מהזעזוע של שוק הבתים, יזדקקו לכ-62 מיליארד אירו בהון עצמי על מנת לעמוד בפני בתרחיש הכלכלי הגרוע ביותר, לפי רולנד ברגר ואוליבר ווימן, יועצים פיננסים אשר מונו ע"י הממשלה על מנת לערוך את מבחני הלחץ.

שיתוף הסקטור הפרטי בחילוץ מערכת הבנקאות היה מהלך שבו אירלנד השתמשה ברגעי המשבר שלה. אירלנד גייסה כ-15 מיליארד אירו, השווה ל-10% מהתמ"ג של המדינה, מאז 2009 בשל שיתוף הנושים בהפסדים. ב-2010 חוקק חוק באירלנד אשר מאפשר למדינה להכריח את מחזיקי החוב מהדרגה הנמוכה לספוג הפסדים דרך אגרות החוב של הבנקים במדינה.

בזמנו, הבנק האירופי המרכזי (ECB) סירב לבקשת מכתיבי המדיניות באירלנד לאפשר ספיגת חובות על ידי בעלי החוב הבכירים יותר מתוך חשש כי מהלך שכזה ינפץ את ביטחון המשקיעים במערכת הבנקאית במדינה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה