בגרמניה הריבית נמוכה והשכר עולה - אבל מדד הבטחון העסקי ביוני ירד לשפל

"הזינוק האחרון באי-הודאות בגוש האירו משפיע על הכלכלה הגרמנית" אמר ראש ה-IFO לאחר פרסום תוצאות הסקר היום (ו') בגרמניה
 | 
לוקחים אוויר?
הבטחון העסקי הגרמני ירד לרמתו הנמוכה מזה כשנתיים, כאשר משבר החובות הולך ומעמיק בגוש האירופי, ומעיב אפילו על מבטם של המנהלים הגרמנים.

מוסד ה-IFO הגרמני המבוסס במינכן הודיע היום כי מדד התנאים העסקיים, המבוסס על סקר של 7,000 בכירים ומנהלים בגרמניה, ירד זה חודש שני ברציפות לרמתו הנמוכה ממארס 2010. המדד ירד בחודש יוני לרמה של 105.3 נקודות מרמה של 106.9 נקודות בחודש מאי, האנליסטים ציפו שהמדד ירד לרמה של 105.6 נקודות.

"הכלכלה הגרמנית מאטה למרות שיעורי ריבית נמוכים במיוחד שתומכים בהשקעות ובצמיחה, ולמרות גידול עכשווי במשכורות הפנויות" אמרה אנה-מריה גרימלדי, כלכלנית בפירמת ני"ע במילאנו, והוסיפה כי "הביקוש מתכווץ בכל רחבי אירופה".

שכר העבודה שעולה בגרמניה, ושיעור האבטלה שנמצא בשפל של שני עשורים, מקפיצים את ההוצאה המקומית. ביקוש גובר מחוץ לגוש האירו עוזר להגדיל את הייצוא הגרמני, מה שגרם לבנק המרכזי בגרמניה לתקן את שיעור הצמיחה השנתי החזוי שלו מרמה של 0.6% לרמה של 1%.

"גרמניה נכנסה לרבעון השני עם מומנטום חיובי, אבל משבר החובות האירופי המתעצם משאיר את חותמו על הצמיחה הגרמנית לרבעון השלישי" אמר אנדראס שוורלה, כלכלן בנקים מפרנקפורט. "עם כל כך הרבה אי-וודאות בנוגע לעתיד המטבע האירופי וגורלו, החברות מהססות לבצע השקעות חדשות, מה שמשפיע על הצמיחה העתידית ומסכן את המשכה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה