עלות המרג'ין קול על האג"ח של איטליה עלו ל-9.5% מ-8.3%

חברת הסליקה LCH.Clearnet SA מעלה את העלויות הנדרשות בעבור אגרות חוב של ממשלת איטליה המשמשות אותה לגיוס הון, לאחר שהשבוע העלתה את דרישות הביטחונות גם לחוב של ספרד
 | 
(צילום: Getty images Israel)
עלות המרג'ין קול (דרישת הביטחונות) על החוב של ממשלת איטליה עולה: חברת הסליקה LCH.Clearnet SA הודיעה כי היא מתכוונת להעלות את העלויות הנדרשות בעבור אגרות חוב של ממשלת איטליה המשמשות אותה לגיוס הון, באמצעות השירותים שהיא נותנת למי שרוצה לפעול בשוק ריביות ה-REPO. בכך מצטרפת איטליה לספרד, שגם עלויות גיוס החוב שלה הועלו מוקדם יותר השבוע.

חברת הסליקה מסרה כי היא תעלה את הבטחונות הבסיסיים הנדרשים בעבור חוב שמועד פידיונו היונו בין שנתיים ל-15 שנים. העלאת דרישת הביטחונות תיכנס לתוקפה היום.

העלייה החדה ביותר של המרג'ין קול תחול על על ל-7-10 שנים, אשר דרישת הביטחונות שלהן עלתה ל-9.5% מ-8.3%, כך על פי הדיווח שפירסמה החברה באתר שלה. הבוקר יורדות התשואות על האג"ח ל-10 שנים של איטליה ב-0.35% ל-5.747%. נציין כק ב-13 ביוני עמדה התשואה על 6.2% ומאז נרשמה רגיעה.

העלאת דרישת הביטחונות של ספרד ביום שלישי האחרון באה כתגובה לעלייה החדה שנרשמה בתשואות על האג"ח של ממשלת ספרד על רקע החששות בשוק כי ספרד תזדקק לסיוע חיצוני.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה