הקטר הסיני ממשיך להאט: מדד מנהלי הרכש מצביע על התכווצות; "צפויה האטה בייצוא"

מדד מנהלי הרכש של סין רשם קריאה מדאיגה ונפל לרמה של 48.1 נקודות. הפעם האחרונה שהמשק היה מעל רמת ה-50 נקודות הייתה באוקטובר האחרון
 | 
מסכנת את הצמיחה העולמית
הקטר של הכלכלה העולמית ממשיך להאט. מדד מנהלי הרכש לסקטור היצרני במשק הסיני פורסם היום (ה') ע"י בנק HSBC והצביע על כך שהכלכה השניה בגודלה בעולם ממשיכה להתכווץ כאשר המדד נמצא בשפל שנראה ב-2008.

מדד מנהלי הרכש ירד במאי לרמה של 48.1 נקודות מרמה של 48.4 נקודות בחודש אפריל. קריאה של המדד מעל 50 נקודות מראה על צמיחה ומתחת מציינת האטה בצמיחת המשק.

השינוי הגדול נרשם בעקבות הדרדרות בהזמנות ייצוא חדשות שירד ב-2.6 נקודות ועמד על 45.9 נקודות במאי, הקריאה הנמוכה מאז מארס 2009. סך כל ההזמנות החדשות נחתך גם ל-46.8 נקודות בחודש זה לעומת החודש הקודם שעמד על 47.9 באפריל.

הכלכלן הראשי של הבנק בסין, Hongbin Qu, מסביר שבחודשים הקרובים המשק הסיני יראה האטה בייצוא. הכלכלן המשיך והזהיר, ששיעור התעסוקה יכול להיפגע בעקבות היחלשות הכלכלה העולמית, והקיטון בהזמנות החדשות של הסינים שמראה חולשה.

סין כבר החלה בתקופה האחרונה לנקוט בצעדים על מנת לעודד את הצמיחה, כמו - מתן אישורים בזמן קצר יותר לפרויקטים גדולים, הקטנת שיעור המיסים ומתן סובסדיות בכדי להגדיל את הצריכה הפרטית.

נזכיר שביוני, סין השתמשה באחד התותחים (המוניטרים) הכבדים שלה וחתכה את שיעור הריבית הבנקאית., ויצרה חלון גדול יותר לבנקים לתת הלוואות, בהמשך למגמה מאז נובמבר האחרון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה