נסיונות השידול: ראש ה-OECD - "אם יוון תרצה להישאר בגוש - יש לנהל מו"מ חוזר על התנאים של קרן החילוץ"

10 מיליון יוונים הולכים היום לקלפי, מנהיגי הכלכלה העולמית עושים ככל שניתן על מנת לשדל אותם לשים את "הפתק הנכון"
 | 
אוהדי יוון (קרדיט: Getty images Israel)
בזמן ש-10 מיליון יוונים בעלי זכות בחירה הולכים לקלפיות במדינה בכדי להכריע על עניין הישארותה של יוון בגוש האירו, מנהיגי הכלכלה העולמית עושים ככל שניתן על מנת לשדל את אותם 10 מיליון לשים את "הפתק הנכון". אנגל גוריה, המזכיר הראשי בארגון ה-OECD אומר הבוקר כי אם בבחירות הללו יוון תביע את רצונה להישאר בגוש האירו - סביר שיתקיים מו"מ חוזר על תנאי קרן החילוץ.

הדברים של ראש ה-OECD באים בניגוד לדברים שאמרה ביום אתמול אנגלה מרקל לפיהם הממשלה החדשה של יוון תצטרך לדבוק בתנאי בהסכמים שכבר נחתמו, ולא יהיה מו"מ על שינוי בתנאי החילוץ.

נציין, כי סקרים עדכניים מצביעים כי 80% מהיוונים מבינים את המשמעויות הקשות של הפסקת הסיוע ותומכים בהישארות המדינה בגוש האירו. עם זאצף התמונה הפוליטית במדינה ברורה הרבה פחות וקשה לפיענוח. היות וחל איסור לקיים סקרים שבועיים לפני מועד הבחירות וגם מאחר שבסקר האחרון ההפרש בין מפלגה המובילה "הדמוקרטיה החדשה" (New Democracy) למפלגת "סיריזה" (Syriza) היה שני מושבים בלבד, קשה מאוד להעריך מה יהיו תוצאות הבחירות.

בשעה 19:00 (שעון יוון) יסגרו הקלפיות וכבר אז יפורסמו מדגמי אמת ראשוניים. תוצאות אמת רישמיות אך ראשוניות יפורסמו ככל הנראה בשעה 21:30.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה