דויטשה וקרדיט סוויס חתכו את תחזית הצמיחה של סין לפחות מ-8%

דויטשה בנק חתך את תחזית הצמיחה של סין לשנת 2012 ל-7.9% וקרדיט סוויס חתך ל-7.7%. "ההצטננות בפעילות במפעלים הסיניים שאחראיים ל-40% מהתמ"ג תשפיע באופן שלילי על סך הצמיחה"
 | 
הקטר מוריד הילוך
שני בנקים מובילים באירופה, דויטשה בנק וקרדיט סוויס, חתכו את תחזית הצמיחה של סין. דויטשה בנק חתך את תחזית הצמיחה של סין לשנת 2012 ל-7.9% לעומת תחזית קודמת שהיתה לצמיחה של 8.2%. ואילו קרדיט סוויס חתך את תחזית הצמיחה של סין עוד יותר ל-7.7% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 8%.

כלכלני הבנק הגרמני רואים חולשה בפעילות הכלכלית בסין ברבעון השני של השנה, והעריכו כי צמיחת הייצור התעשייתי של סין ביוני תיהיה 9% או פחות, כלומר הרמה הנמוכה ביותר השנה. "מאחר שהייצור התעשייתי אחראי לכ-40% מהתמ"ג הסיני, ההצטננות בפעילות במפעלים הסיניים תשפיע באופן שלילי על סך הצמיחה הכלכלית בסין. בנוסף אמרו בדויטשה כי "הנמכת תחזית הצמיחה של סין משקפת גם את השפעת הורדת תחזית הצמיחה של ארה"ב במחצית השניה של השנה".

בבנק השוויצרי, קרדיט סוויס, הפחיתו את תחזית הצמיחה על רקע הציפיה לירידה ברווחי החברות הסיניות ועל רקע ההאטה בהיקף ההשקעות במדינת הענק, מה שצפוי לפגוע בצמיחה.

הכלכלן הראשי של קרדיט סוויס בסין אמר כי "ההשקעות לא צפויות לעלות באופן משמעותי בעתיד הנראה לעין. התמריצים הממשלתיים יכולים אולי למתן את הסיכוים, אבל אנחנו לא רואים אותם מספקים צמיחה משמעותי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה