מודיס הורידה את דרוגם של שני בנקים בקפריסין והשלישי בדרך

מודיס מכירה בסבירות שאירוע של יציאת יוון מגוש האירו עשוי להתרחש לאחר הבחירות ביוון ב-17 ליוני
 |  (3)
המשבר מחריף:
סוכנות הדירוג מודיס, הורידה את הדירוג של שלושה בנקים בקפריסין. על פי הסוכנות, הפעילות הנרחבת של הבנקים בשוק היווני הפכה אותם לפגיעים ולכן דירוגם ירד.

הדירוג על פקדונות הבנק ודירוג איכות החוב של הבנק של קפריסין ירד דרגה אחת ל-B1. יתר על כן, הערכת האשראי האינדווידואלית ירדה מ-B3 ל-B2. הדירוג על פקדונות בנק הליניק ירד לדרגת BA3, והערכת האשראי האינדווידואלית ירדה ל-B2.

הדירוג על פקדונות הבנק ודירוג איכות החוב של הבנק הפופולרי של קפריסין, צפויים אף הם לרדת לאחר שמודיס תבצע הערכה מחדש לדירוג שלהן. הערכת האשראי האינדווידואלית של הבנק תוערך מחדש אף היא.

למרות שיציאת יוון מגוש האירו לא מהווה עבור מודיס תרחיש מרכזי, סוכנות הדירוג מכירה בסבירות שאירוע כזה בסופו של דבר יתרחש לאחר הבחירות ביוון ב-17 ליוני.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איך אמר נתניהו בזמנו
  סתיו 13/06/2012 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדאי להעתיק את הכלכלה והצמיחה של קפריסין לישראל !
  סגור
 • 2.
  מי מממן את הסוכנות הזו ומהיכן פרנסתה? (ל"ת)
  חי במינוס 13/06/2012 07:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יש מדינות שלא מעריכות את יכולותן ומוציאות יותר ואחר כך
  בנטוב 13/06/2012 06:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוצאות עצמן במשבר וגוררות איתם אחרים הגיע הזמן שיבינו שהם אחראים לגורלם ויתיעלו לטובתם שלהם ושיפסיקו ליסמוך על ההדדיות של גוש האירו הכי קשה לעזור למי שלא עוזר לעצמו באיזה שלב פשוט ינחו אותם לגורלם ולעינינו אילו משברים שניתן ליגבור עליהם ואנחנו לא צריכים ליהיות אובדי עצות ולשדר פסימיות מוחלטת הכל מוגבל לאזורים מסוימים ואיזורים שלא נגועים בבעיה יעברו את המשבר בקלות ובמיתון סביר תמיד צריך להיות עים היד על הדופק אבל בלי פאניקה
  סגור