ה-OECD ממשיך להצביע על שוני בדפוסי הפעילות הכלכלית בעולם

המדד ביפן, בארצות הברית וברוסיה ממשיך לסמן על שיפור בפעילות הכלכלית אך בצרפת ואיטליה ה-CLIs מצביעים על פעילות כלכלית איטית
 | 
(צילום: Getty Images Israel)
השווקים העולמיים מקבלים היום אישור נוסף למסלולים השונים בהן נמצאות כלכלות של מדינות שונות, זאת עם פרסום נתונים מעודכנים על-ידי הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ולפיתוח (OECD). הנתונים מצביעים על פער הולך וגדל בפעילות הכלכלית במדינות הארגון.

המדד המשולב של הארגון (CLI), אשר נועד לחזות נקודות מפנה בפעילות הכלכלית ביחס למגמה ומכונה גם "מדד האינדיקטורים המובילים" מוסיף להצביע על שוני וסטייה בדפוסי הפעילות הכלכלית במדינות ה-OECD.

המדד ביפן, בארצות הברית וברוסיה ממשיך לסמן על שיפור בפעילות הכלכלית. עם זאת ההאטה במדדי במדינות אלו בארבעת החודשים האחרונים מצביעים בצורה "טנטטיבית" על כך שייתכן כי הצמיחה תתמתן בעתיד הקרוב.

בצרפת ואיטליה ה-CLIs מצביעים על פעילות כלכלית איטית. לגבי גרמניה, קנדה, בריטניה וגוש האירו המדדים ממשיכים להצביע על פעילות כלכלית מעט מתחת לטווח הארוך המגמה שלה.

בברזיל ה-CLI ממשיך להצביע על נקודת מפנה בפעילות הכלכלית שתאפשר חזרה לכיוון המגמה ארוכת הטווח אבל בעוצמה חלשה יותר. נציין כי במדינות דרום אסיה נצפים סימנים של חוסן כלכלי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה