הדאקס ירד 0.1% וספרד הוסיפה 0.5%; עוד יום ללא מסחר בבריטניה

מדד מנהלי הרכש לחודש מאי בסקטור השירותים נקבע על 46.7 נקודות; מדד המכירות הקמעונית העיב על המסחר
 | 
(צילום: Getty images Israel)
בורסות אירופה נעלו את יום המסחר (ג') בדריכה במקום, זאת לאחר 4 ימים רצופים של ירידות שערים.בגרמניה עדיין היו מודאגים מקריסת עמדתה של מרקל באירופה והמדד נסוג. עיני המשקיעים היו נשואות לשיחות ועידה שהתקיימה בין שרי האוצר ונגידי הבנקים של ה-G7 שמטרתה לדון באפשרוית העומדות מול המנהיגים בנושא משבר החוב.

בסיום המסחר, הקאק הצרפתי התחזק 1.07%, הדאקס הגרמני השיל 0.15%. המדד הספרדי עלה ב-0.45%. בבריטניה לא התקיים מסחר לאור חגיגות היובל של המלכה.

המכירות הקמעונית באירופה העיבו על המסחר ביבשת. בחודש מאי הנתון הראה על גידול של 3%, וכיום, בניגוד לתחזיות האנליסטים כי המכירות הקמעונית לחודש יוני ירדו ב-0.1%, הנתון הראה קיטון של 1%.

שר האוצר הקנדי, שיעמוד בראש המפגש בין שרי האוצר, הסביר את חששותיו - "הפחד העיקרי שלנו כרגע הוא מאירופה כמובן. קיימת חולשה בנקאית ביבשת, מחסור בהון, והמצב הוא שהמדינות ביבשת לא נקטו בפעולה מספקת כדי לטפל בסוגיות אלו".

דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, אמר כי "השווקים עדיין סקפטים, היות והצעדים שננקטו בנוגע למשבר החוב לא מספקים כדי להבטיח את התאוששות אירופה, ואולי אף לא מספיקים בכדי למנוע העמקה של משבר החוב. לכן אנו (בבית הלבן) מאמינים שעדיין ישנם צעדים שצריך לבצע".

יוסי אפרתי, מנהל מחלקת השקעות ב'הכשרה' אמר כי "משבר החוב ביבשת אירופה ממשיך לצבור תאוצה והנתונים המגיעים מהיבשת הם בעיקר שלילים. העיניים נשואות כעת לבחירות ביוון ב-17 ליוני שיכריעו אם יוון תישאר בגוש האירו. כמו כן, קיים פחד ביציאה לא מסודרת של יוון מהגוש שעלול לאותת למדינות אחרות לעזוב את הגוש".

במהלך שעות הבוקר המוקדמות, הבנק המרכזי באוסטרליה, החליט להוריד את הריבית במדינה ברבע אחוז לרמה של 3.5%. החלטה זו היתה בהמשך לתחזיות הכלכלנים שנגיד הבנק יוריד את הריבית ברבע אחוז, במטרה להאיץ את הצמיחה במדינה. לכתבה המלאה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה