תשואות אגרות החוב צוללות לרמות שפל במדינות 'החזקות' השונות ברחבי העולם

יוון וספרד מתזזות את השוק וכל עלייה בתשואת האג"ח שלהן מלחיצה את המשקיעים מפני קריסה אפשרית, בתוך כך תשואות אגרות החוב לשנתיים בגרמניה הגיעו היום לשפל היסטורי של 0(אפס) אחוזים
 |  (4)
(צילום: Getty images Israel)
המשקיעים שחוששים מתוצאות משבר החוב האירופי עוקבים בקרוב אחר תשואות האג"ח של המדינות השונות כברומטר למצבן הפיננסי העתידי. תשואות האג"ח של יוון נסחרות כיום, לאחר תספורת הענק, ברמת 'זבל' והתשואות של ספרד חזרו לאחרונה לרמות בהן נסחרו בשיא הפאניקה של משבר החובות.

באותו הזמן, ישנן מדינות שזוכות לאמונה מלאה מצד המשקיעים. מדינות שהביקוש לאגרות החוב שלהן כל כך גבוה, שהנפקות על אגרות חוב לטווח קצר זוכות לעיתים "לשלם" ריבית שלילית. על מנת להבין לאן זורם הכסף הגדול בשנה האחרונה אספנו את המדינות עם התשואות הנמוכות ביותר.

ארצות הברית: תשואות אגרות חוב ממשלתיות ל-7 שנים צונחות לשפל היסטורי של 1.129%.

בריטניה: המדינה שחזרה למיתון באופן רשמי בחודש שעבר, מספקת למשקיעים תשואה של 1.737% על אג"ח ל-10 שנים - שפל היסטורי.

אוסטרליה: תשואות האג"ח ל-10 שנים של היבשת הדרומית, שצומחת בעיקר תודות למאגרים עצומים של אוצרות טבע, ירדה לשפל כל הזמנים - 3.057%.

הולנד - אג"ח ל-10 שנים נסחר בתשואת שפל היסטורי של 1.751%.

פינלנד - מדינה בגוש האירו שנהנית מבריחת המשקיעים ממדינות אחרות וזוכה לתמיכה של המוסדות הפיננסים של האיחוד האירופי. התשואה על האג"ח של פינלנד צנחה לשפל של 1.624%.

גרמניה - המדינה שמהווה את עמוד התווך של גוש האירו והכלכלה החזקה בו, מהווה מקלט טבעי לכספי המשקיעים. התשואה על אג"ח ל-10 שנים נפלה לשפל היסטורי חדש של 1.318%. אגרות החוב לשנתיים הגיעו היום בפעם הראשונה בהיסטוריה של גרמניה לרמה של 0%.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מטרת גוש היורו לחנך מדינות כמו יון.ספרד.איטליה ופורטוגל
  אנונימי 31/05/2012 06:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי שציבור המשקיעים ידעו מה יקרה בסוף התהליך עליהם להתבונן איך כל המדינות בארה"ב מתנהלות.כי בסופו של דבר זה מה שיקרה בגוש היורו ובגושים האחרים שיווצרו בהמשך.על תדאגו גוש היורו לא יתפרק הוא רק יעבור זעזועים קשים של את אותם עובדים/אזרחים של אותם מדינות שיתרגלו לא לעמוד בתקציבים ושל עובדים עצלניים שרגילים לסייסטה במקום עבודה ותפוקה גבוהה.זה יקח כמה שנים .מחירי הנדל"ן יחזרו להיות שפויים .שכר העובדים ירד .יותר תחרותיים לשאר מדינות העולם ועובדים חרוצים.
  סגור
 • 3.
  נא להשוות לתשואות האג"ח של ישראל
  מה המסקנה 30/05/2012 21:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם ישראל נחשבת באמת לאחת המדינות החזקות והבטוחות בעולם? אין איראן? אין הפיכות ומהפכות בסביבת ישראל? כלכלת ישראל מושלמת?
  סגור
 • 2.
  אז מה יש לנו פה
  גיבעוני 30/05/2012 21:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תשואות.אגרות. וחוב. את התשואות הם לקחו את האגרות הם שרפו ואותנו השאירו עם החוב
  סגור
 • 1.
  שמו את העגלה לפני הסוסים בזמן בנית האיחוד
  בא 30/05/2012 20:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועכשיו עומדים גרמני צרפתי ספרדי יווני וכול השאר ומנסים לסדר את הבעיה ,דבילים חרוצים .
  סגור