סין הגישה תלונה של כ-7 מיליארד דולר נגד 'עונשים' מסחריים שספגה בארה"ב

"הפרקטיקות הרלוונטיות מהוות ניצול לרעה של אמצעי סחר ואמצעי סעד לחברות אמריקניות נגד חברות סיניות...", הענק הסיני מתעורר נוכח הכלים הלא תקינים, לטענתו, בהם משתמשים למנוע תחרות בשוק
 | 
כשענקים עוסקים בהורדות ידיים:
היום (ו') הגישה סין תלונה רשמית לארגון העולמי לסחר (WTO) אשר מאתגרת את התעריפים על 22 מוצרים סינים שנמכרים בארה"ב, תלונה שמעמיקה את הקונלפיקט בין 2 השותפות למסחר הענקיות.

התלונה מגיעה כאשר המגמה האחרונה (בייחוד בתלונות ב-WTO) בכלכלה העולמית הנחלשת היא שהממשלות מנסות להגביר את הייצוא וליצור עוד מקומות עבודה.

באתר CBS כותבים כי נראה כי בייג'ינג מוכנה לאתגר ולחלוק על הגישה הכללית של וושינגטון בנוגע לסובסידיות באופן כללי, ובנוגע ל'הצפות שוק' ולטיפול במקרים פרטניים.

המשימה האחרונה של סין, בשמה הוגשה היום התלונה לארגון הסחר היא להפסיק את השימוש הלא תקין, לטענתם, באמצעים נגד הצפת שוק, כאלה שאמורים לעזור לחברות אמריקניות להתמודד עם תחרות שוק.

"הפרקטיקות הרלוונטיות מהוות ניצול לרעה של אמצעי סחר ואמצעי סעד לחברות אמריקניות נגד חברות סיניות, אשר פוגעים באינטרסים של התאגידים הסיניים", לשון הפנייה שנשלחה לארגון הסחר העולמי היום.

אמנם אין פירוט מלא של המוצרים והסחורות אשר עליהן הועברה התלונה, אך סוכנות החדשות הסינית דיווחה כי מדובר במוצרים כמו מתכות, נייר ותאים סולריים, הנאמדים בייצוא של כ-7.3 מיליארד דולרים.

השבוע ביום ה', פסקו 2 הממשלות (הסינית והאמריקנית) על החלטות שונות בנוגע לנושאים שונים הנוגעים בסחר המשותף בין הארצות. הממשלות התווכחו בין היתר על גישה של מוצרים שונים כגון עופות, צמיגים, תאים סולריים ומוצרים אחרים לשווקים אחת של השניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה