גרמניה מכרה אג"ח לשנתיים בריבית 0% ב-4.56 מיליארד אירו

בהתחשב בכך שהאינפלציה באירופה מסתכמת ב-2.6%, זהו בעצם שיעור ההפסד הריאלי שהמשקיעים מוכנים לספוג כרגע. ההנפקה זכתה לביקושי יתר של פי 1.7
 | 
אנגלה מרקל (קרדיט: Getty images Israel)
המשקיעים שמחפשים מקום מיסתור מפני המפולת בשוקי המניות הזרימו היום ביקושים בריאים להנפקת האג"ח של ממשלת גרמניה לתקופה של שנתיים שהריבית עליה עומדת על אפס (0%!). בהתחשב בכך שהאינפלציה באירופה מסתכמת ב-2.6%, זהו בעצם שיעור ההפסד הריאלי שהמשקיעים מוכנים לספוג כרגע.

אגרות החוב עם הריבית האפסית משכו משקיעים החוששים כי הממשלה היוונית, לכשתוקם, תסרב לעמוד בתנאים הנדרשים ממנה לצורך החילוץ, מה שעלול להוביל לעזיבתה את הגוש האירופי, מה שעלול להפיל עוד את האירו ולהפעיל לחץ נוסף על מדינות נוספות שמתמודדות עם משבר החובות באירופה.

גרמניה מכרה היום לשנתיים בתמורה ל-4.56 מיליארד אירו שהקופון עליה מסתכם באפס והמחיר שלה משקף אפסית של 0.07%. למעשה המשקיעים הזרימו לגרמניה כסף כמעט בחינם. ולמרות זאת ההנפקה זכתה לביקושי יתר של פי 1.7, מה שלא תמיד קורה בהנפקות הגרמניות.

המצב בהנפקות של גרמניה שונה מאוד ממה שקרה במדינות החלשות יותר בגוש שסובלות ממשבר החובות, כגון ספרד ואיטליה שנאלצו להגדיל את הריביות שהם מציעים למשקיעים ל-4.12% ול-3.58% בהתאמה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה