הבנק העולמי למנהיגי אסיה: "תעודדו צריכה מקומית במקום יצוא"

הפחתת תחזית הצמיחה למדינות המתפתחות במזרח אסיה ל-7.6% מושפעת מהיחלשות הצמיחה בסין. הבנק העולמי מזהיר מהישענות על יצוא
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
הבנק העולמי הפחית הבוקר את תחזית הצמיחה החצי שנתית למדינות המתפתחות במזרח אסיה בשנת 2012, מושפעת מהיחלשות הצמיחה בסין. הבנק העולמי קרא לממשלות באזור לעודד את הצמיחה המקומית במקום להישען על יצוא. הבנק העולמי מעודד מדיניות פיסקאלית מקלה שתתרכז בעידוד הצריכה המקומית על מנת לעזור לחדש את הפעילות הכלכלית.

עם זאת, הבנק העולמי אמר כי מכתיבי המדיניות הכלכלית בשווקים המתפתחים במזרח אסיה חייבים לשים לב ולהגן על עצמם מפני סיכוני . הבנק העולמי המליץ למנהיגי האזור להיות מוכנים לשנות את המדיניות המקלה, למרות ההאטה בצמיחה הסינית והטלטלה באירופה בעקבות משבר החובות, שפוגעת ביצוא של מדינות האזור.

על פי התחזית המעודכנת של הבנק העולמי, צפויה הצמיחה במדינות המתפתחות באזור להתמתן ל-7.6% השנה, לעומת צמיחה של 8.2% שנרשמה בשנת 2011 וביחס לתחזית הקודמת שפרסם הבנק העולמי בנובמבר לצמיחה של 7.8%.

הצמיחה בסין צפויה להתמתן השנה ל-8.2% לעומת צפי לצמיחה של 8.4% שלה ציפה הבנק העולמי בנובמבר בעבור שנת 2012. בנטרול הצמיחה בסין, הצמיחה במדינות האיזור צפויה להסתכם ב-5.2%, עלייה לעומת צמיחה של 4.3% שנרשמה ב-2011, אך צמיחה מתונה יותר מזו שנרשמה ב-2010 והסתכמה ב-7%.

הסיכונים העומדים בפני סין כוללים האטה בשוק הדיור המקומי והיחלשות של הכלכלה העולמית שמעידה על סיכוי נמוך לגידול בסחר הבינלאומי.
הורדת תחזית זו מצטרפת להורדת התחזית שפרסם אתמול ארגון ה-OECD, אשר צופה כעת כי ב-2012 תתכווץ הצמיחה באירופה ב-0.1% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 0.2%, התחזית להתכווצות באירופה משכה את תחזית הצמיחה הגלובלית של מדינות הארגון מטה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה