קרנות הגידור הגדילו את ההימור נגד מטבע האירו לשיא חדש

פרמייה על אופציות המקנות את הזכות למכור את האירו, יותר מהכפילה את עצמה מאז חודש מארס. "הפחד הגדול בשווקים הפיננסיים הוא שאם מדינה אחת תעזוב את גוש האירו, היא לא בהכרח תהיה האחרונה"
 |  (1)
(Getty images Israel)
מטבע האירו מתמודד עם המשבר הכלכלי החמור ביותר מאז השפל הגדול, הכולל את חילוצן של יוון, אירלנד ופורטוגל, והנפילה בשיעורי הריבית לשפל. כעת, גדל הימור כנגד המטבע לרמות שלא נראו בעבר, כאשר המשקיעים סבורים כי יצאתה של יוון מגוש האירו תהיה קשה מנשוא עבור המטבע של 17 המדינות הארופאיות, וזה יצנח מתחת לממוצע ארוך הטווח שלו.

קרנות גידור וספקולנטים גדולים אחרים, אשר קיצצו בפוזיציות אשר מרוויחות מנפילתו של האירו והביאו אותן לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר, חידשו את פוזיציות השורט על המטבע בשבוע שעבר לשיא, כך על פי נתונים אשר פורסמו בסוף השבוע. לשם ההמחשה, פרמייה על אופציות המקנות את הזכות למכור את האירו יותר מהכפילה את עצמה מאז חודש מארס.

האירו דולר נסחר בשפל של 1.277 לאחר שטיפס בשנה שעברה מעל רמת ה-1.47. בעוד צפי המשקיעים הוא לשינוי קטן באירו מול הדולר, מרבית הפירמות הגדולות בעולם למסחר במט"ח סבורים כי אובדן של חברה בגוש האירו, חלשה ככל שתהיה יוון, יסכן את העזיבה של חברות אחרות וישלח את המטבע לרשום שפל נוסף.

"הפחד הגדול בשווקים הפיננסיים הוא שאם מדינה אחת תעזוב את גוש האירו, היא לא בהכרח תהיה האחרונה", כך לפי אלן רסקין, ראש קבוצת אסטרטגיית המט"ח בדויטשה בנק, בניו יורק. "עזיבת מדינה אחת, כמה חלשה שלא תהיה, לא תסלול את הדרך למטבע משותף חזק יותר."

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ולכן זה לא יקרה... (ל"ת)
  ארופאי 21/05/2012 14:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור