נעילה מעורבת באירופה; הדאקס עלה 0.4% מול האייבקס שצלל 2.8%

כוונת ממשלת ספרד לפקח אף יותר על הבנקים (ולהלאים את בנק בנקיאה) והתנגדות הפוליטיקאים ביוון לצעדי הצנע שלחו את בורסות אירופה
(קרדיט: Getty images Israel)
בורסות אירופה נסחרו לאורך מרבית יום המסחר בטריטוריות אדומות, אך במהלך חצי שעת המסחר האחרונה, הירידות התמתנו מעט. החששות משלמות הגוש האירופי, תוך חזרתה של יוון למרכז העניינים וספרד אשר ממשיכה להדאיג את המשקיעים בשוק - גרמה למסחר תנודתי יחסית בשווקים.

יום המסחר החל תחת לחץ מיוון שם מנהיג השמאל, אשר השיג את המקום השני בבחירות, קבע אתמול כי מעתה לא ינקטו עוד צעדי צנע נוספים וכי כל התחייבויות יוון לטרוייקה עשויות להתבטל.

הלחץ על הבורסות גבר גם בשל דאגות מחודשות לכלכלת ספרד. המשקיעים ביטאו את החששות באמצעות תשואות האג"ח של ספרד שזינקו היום ב-3.2% ועולות ל-6.03%. עצם חציית הרף של 6% מהווה קטליזטור. מדד האייבקס 35 הספרדי סיים את יום המסחר בירידה של 2.78%.

הבנקים הספרדיים חטפו היום אש כבדה. הממשלה הכריזה היום על כוונתה להכריח את הבנקים "לשים בצד" סכום של 35 מיליארד אירו (45 מיליארד דולר) כנגד הלוואות במגזר הנדל"ן. הממשלה הספרדית צפויה להודיע עד סוף היום האם היא מתכננת להשלים את הלאמת בנק בנקיאה הספרדי.

עם נעילת המסחר בבורסות אירופה, מדד הפוטסי ירד 0.51%, הקאק איבד 0.15% ומדד הדאקס עלה בשיעור מתון של 0.4%. הבורסה במילנו סיימה בירידה של 1.03%, והדאו הטורקי השיל 1.14% מערכו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה