לידר: "לא רואים התפתחות בועת השקעות בסין, בשלב זה"

"בנק ישראל לא ישנה מחר את הריבית. צפויה יציבות ברמת הריבית הנוכחית בחצי השנה הקרובה". "נצחון המועמד סוציאליסטי יגרום לעצבנות בשווקים"
 | 
התנופה תימשך
"למרות שקיים חשש להשקעות יתר, בשלב זה, אין אנו רואים התפתחות של בועת השקעות בסין" כותבים יונתן כץ וכלכלני לידר שוקי הון בסקירתם השבועית ומציינים כי בקרן המטבע צופה צמיחה של 8.2% בסין השנה ו-8.8% בשנת 2013 . רבים חוששים מבועת השקעות בסין, זאת לאור המרכיב הגדול של סך ההשקעות מהתוצר: כ-48% בשנת 2011 . ברוב המדינות המפותחות ההשקעות מהוות כ-20% מהתוצר.

"קיים חשש להשקעות יתר, עודף כושר ייצור ונפילה בהשקעות אשר תפיל את כלכלת סין. גם יפן וקוריאה הדרומית הגיעו לשיעורי השקעות/תוצר גבוהים (סביב 40% ) בתקופות הצמיחה המהירות". אך לדעתם חשוב יותר לנתח את מלאי ההון בסין (כולל התחשבות בשיעור הפחת על ההון). "מלאי ההון לעובד בסין מהווה עדיין רק כ-8% ממלאי ההון לעובד בארה"ב ו 17%- ממלאי ההון לעובד בקוריאה".

"לגבי שוק הנדל"ן, למרות תנופת הבנייה האדירה בסין, עדיין שליש מהסינים מתגוררים בתנאי דיור ירודים ולא יכולים לרכוש דירה ללא ירידת מחירים. למרות הפיתוח העצום ברשת הרכבות בסין, עדיין קיים מחסור בהסתכלות על סך נפח התובלה של סחורות. אמנם סביר להניח שמחירי הדיור ימשיכו לרדת בחלק מהאזורים עם עודף היצע, אך בסך הכל תנופת ההשקעות תימשך בשנים הבאות".

בלידר מתייחסים גם לבחירות בצרפת שהסיבוב הראשון שלהן מתקיים היום ואומרים כי "אי ודאות סביב הבחירות בצרפת, עם סיכוי טוב לניצחון של המועמד הסוציאליסטי, עלולה לגרום לעצבנות בשווקים.

הכלכלנים מעיכים גם כי מחר, צפוי לשמור על הריבית ללא שינוי, זאת לאור העלייה בציפיות האינפלציה, המדד הגבוה במארס, שיפור בחלק מהנתונים הכלכליים בישראל ועלייה בתחזית הצמיחה של קרן המטבע. "צפויה יציבות ברמת הריבית הנוכחית בתקופה של החצי שנה הקרובה".

בלידר מעריכים כי במחצית השנייה של השנה, למרות שורה של סיכונים (יותר מכיוון אירופה), עדיין כלכלת ארה"ב נמצאת על מסלול בריא של התאוששות. המשקים המתעוררים ממשיכים לצמוח בקצב מהיר יחסית ואירופה תדשדש ללא משבר ריאלי/פיננסי עמוק. משמעות הדבר היא שבמחצית השנייה של 2012 , כיוון התשואות בארה"ב צפוי להיות כלפי
מעלה, מגמה אשר לא תטיב עם הארוכים בישראל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה