מחליפים את סרקוזי? "הבחירות ילחיצו את המשקיעים במיוחד בכל הקשור להערות של הולנד"

הסיבוב הראשון לבחירות בצרפת יצא לדרך היום (א'), ובסיומו נראה כי העולים לסיבוב השני הם שני המועמדים המובילים הולנד וסרקוזי, שלא רוצה להיות המנהיג התורן שיודח לאור המשבר הפיסקלי באירופה
ניקולא סרקוזי
הסיבוב הראשון לבחירות בצרפת התקיים היום כאשר פרנסואה הולנד המועמד הסוציאליסטי עלה ביחד עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, לסיבוב השני. מבין כל 10 המועמדים בסיבוב הראשון, מרין לה פן סיימה במקום השלישי במספר הקולות, המועמד השמאלי-קיצוני ז'אן לוק מלנשון הגיע למקום הרביעי, מתחת לתחזיות.

סקרים מחברת IPSOS שנערכו עבור הטלויזיה הצרפתית הראו כי הולנד גרף 28.4% מהקולות, סרקוזי גרף 25.5% מהקולות, לה פן השיגה כ-20% מקולות הבוחרים וז'אן לוק מלנשון סגר את הרביעיה עם כ-11.5% מהקולות.

הבחירות בצרפת כבר נתנו את אותותיהן במסחר: איגרות החוב של המדינה צנחו ביום המסחר האחרון לשבוע שעבר ונסחרו בתשואת שיא של כמעט שלושה חודשים בשל חששות המשקיעים ברקע לחוסר הוודאות בזהות העתידית של מקבל ההחלטות.

עליית התשואות של צרפת משקפת חשש המשקיעים כי הולנד יכול להקל במדיניות הנועדה למלחמה בגירעון אם יבחר, כך על על פי צ'ארלס דיאבל, אסטרטג השווקים של לוידס. "הבחירות ישמרו את המשקיעים עצבניים בזמן הקרוב במיוחד בכל הקשור להערות של הולנד. מספר רב של אירועים אשר בעלי סיכון גבוה לשווקים יאתגרו מחדש את קובעי המדיניות."

נזכיר כי ביום ה' המדדים והאג"ח של צרפת צנחו בשל השמועה כי סוכנות מודי'ס מתכוונת להוריד את דירוג החוב של המדינה. כלכלני סיטיגרופ מסרו כי צופים הורדה בדירוג האשראי של המדינה בשנתיים עד שלוש הקרובות. בנוסף ברקליס הציע ללקוחות לבנות פוזיציה על בסיס כך ש"אג"ח צרפת ל-10 שנים יסחר בתשואת חסר ביחס לאג"ח הדומה בפינלנד ואוסטריה כיוון שכל מדיניות חדשה שתאומץ לאחר הבחירות לא צפויה להיות 'אמיץ' מספיק כדי להזניק את האג"ח".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה