במה משקיעים מנהלי הקרנות בעולם עפ"י הסקר של מריל לינץ'?

סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש אפריל 2012 מצא כי המשקיעים הקטינו את התיאבון לסיכון ואת הציפייה לצמיחה גלובלית. שיעור המזומן בתיקים עלה ל-4.7%
 | 
(צילום: Getty images Israel)
סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש אפריל 2012 מצא כי המשקיעים הקטינו את התיאבון לסיכון ואת הציפייה לצמיחה גלובלית בשל החשש ממצב האיחוד האירופי והסיכוי להגדלה כמותית נוספת (QE3).

בנוסף, המשקיעים הגדילו משמעותית את פוזיציית המזומנים שלהם מאז חודש מרס – 24% ממנהלי הנכסים הגלובליים מחזיקים מזומן במשקל יתר בחודש אפריל לעומת 6% בחודש שעבר. האחזקה הממוצעת של מזומנים בתיקי ההשקעות הגלובליים גדלה ל-4.7% לעומת 4.2% בחודש מרס.

הסקר מצא כי 26% ממנהלי הקרנות הגלובליים מחזיקים מניות במשקל יתר, קיטון לעומת 33% בחודש מרס. בתוך כך, הגדילו מנהלי הקרנות את ההקצאה לסקטור הפרמצבטיקה והקטינו פוזיצייה בסקטור החומרים.

החששות מהמצב הפיננסי באירופה גדלו בחדות. 54% ממנהלי הקרנות סבורים שהחוב הלאומי במדינות האיחוד האירופי הוא הגורם העיקרי לסיכון לעומת 38% בחודש הקודם. 63% מהנסקרים צופים כי ספרד תספק את "ההפתעה השלילית" בשנת 2012 – גידול לעומת 50% בחודש הקודם. מיד אחריה ניצבת צרפת כאשר 56% ממנהלי הקרנות סבורים כי גם צרפת עשוייה לספק "הפתעה שלילית" לעומת 52% בחודש מרס.

"המשקיעים נוטים לעבור לפוזיציה ניטרלית יותר לאחר הסנטימנט החיובי והרצון לסיכון שנרשמו במהלך הרבעון הראשון ואנו מאמינים כי המשקיעים ימשיכו לנקוט בזהירות במהלך הרבעון השני", אמר מייקל הרטנט, אסטרטג המניות הגלובלי הראשי במריל לינץ'.

"סקר מנהלי הקרנות מדגיש כי למרות שספרד מהווה את מקור החשש העיקרי עבור המשקיעים הרי שאי הבהירות באשר לתוצאות הבחירות בצרפת מהווה גורם משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות שלהם," אמר גארי בייקר, אסטרטג המניות הראשי אירופה בבנק אוף אמריקה מריל לינץ'.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה