"אירופה חייבת לחזק את חומת האש; מפגרת אחרי הצמיחה המהירה בארה"ב"

"עדיין לא יצאנו מכלל סכנה בגוש האירו", אומר הכלכלן הראשי ב-OECD. התחזית הנוגעת לשלוש הכלכלות הגדולות בגוש האירו היא להתכווצות של 0.4% בממוצע ברבעון הראשון לעומת צמיחה של 2.9% בארה"ב
 |  (1)
oecd
הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח דוחק בשרי האוצר האירופיים להעלות את המגבלה על הלוואות חירום לממשלות בכדי לחזק את הביטחון באירופה ברקע לפיגור ההתאוששות באירופה אחרי ארה"ב.

"לא יצאנו מכלל סכנה עדיין בגוש האירו", אמר הכלכלן הראשי ב-OECD היום בראיון טלוויזיוני בפריז. "המדיניות חייבת להיות מוכנה להתמודדות עם אירועים שליליים אפשריים", כלומר "חומת האש עדיין צריכה להתחזק עוד יותר."

ה-OECD מפריד בין מסלולי הצמיחה של איזורים שונים בעולם. "הצמיחה הכלכלית במדינות ה-G7 צפויה להיות חזקה יותר במהלך המחצית הראשונה של 2012, אך ההתאוששות עדיין שברירית וצפויה להמשיך במהירויות שונות בצפון אמריקה ואירופה", כך לפי ההערכה האחרונה.

"התחזית שלנו למחצית הראשונה של 2012 מצביעה על צמיחה איתנה בארצות הברית וקנדה, אך הפעילות הכלכלית עדיין חלשה באירופה, שם העתיד עדיין נראה שביר", אמר הכלכלן הראשי פייר קרלו פדואן. "אולי לקחנו צעד לאחור מקצה הצוק, אך עדיין אין מקום לשאננות", הוסיף פדואן.

המבט האופטימי על צפון אמריקה עומד בניגוד לתחזית הרבה יותר שבירה באירופה, שם אמון הצרכנים החלש, האבטלה המטפסת ותנאיי האשראי ההדוקים כולם מצביעים על נפילנה נוספת בפעילות.

התחזית הנוגעת לשלוש הכלכלות הגדולות בגוש האירו גרמניה, צרפת ואיטליה - היא להתכווצות של 0.4% בממוצע במהלך הרבעון הראשון, טרם התאוששות מתונה של 0.9% בצמיחה ברבעון השני. בעוד בארה"ב הצפי הוא לצמיחה של 2.9% ברבעון הראשון ו-2.8% בשני, בקנדה הצפי עומד על 2.5% בכל אחד משני הרבעונים הראשונים של השנה. נציין כי הצמיחה ביפן צפוי להתאושש באופן ניכר ברבעון הראשון ל-3.4% לפני ירידה לצמיחה של 1.4% ברבעון הבא - השני של 2012.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 29/03/2012 14:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור