הבנק המרכזי הברזילאי במלכוד: הוריד במפתיע הריבית, אך המחירים מזנקים

הברזילאים מנסים כבר הרבה זמן להילחם בעליית הריאל היקר, אך תנועות ההון אל המשק נחלשו לאחרונה, "כסף הולך להישפך לברזיל בכל מקרה", אמר מנהל בסיטי, אך האם הבנק יעמוד ביעד האינפלציה?
 |  (3)
מונדיאל? אולימפיאדה?
הנצחון ב'מלחמה' כפי שקוראים לה לעיתים, במאמץ לשמור את הריאל הברזילאי ברמות נמוכות, הושג השבוע על ידי הממשלה הברזילאית. אך כולם אומרים כי זהו רק נצחון באחת מהמערכות שלה, ולא במלחמה כולה. הפעם, הוא הושג על ידי העלאת המיסים על 'התערבויות' יומיות בשווקים שלה.

קונצנזוס השוק הולך הפעם עם הבנק המרכזי הברזילאי, שהפעיל קו הגנה חדש בדמות שער חליפין לדולר אחד ברמת 1.8 ריאל ברזליאים, עלייה מקו ההגנה הקודם שעמד על 1.7 ריאל על דולר אמריקני אחד.

ניתן לראות את העלות של קו הגנתי שכזה בירידה בזרימת ההון לתוך המדינה, במיוחד נחלשה זרימת ההון ממשקיעי 'פורטפוליו'. טענות רבות מושמעות בקרב הצדדים ה'נלחמים', בין אם על חוסר הרצון של הבנק להתערב בזרימת ה'כסף החם', ובין אם בטענה כי ההיחלשות בזרימות ההון לתוך המדינה מקורה ב'קצב צמיחה אמיתי נמוך מהצפוי', כזה שגורם לבנק המרכזי לעזוב את האינפלציה ולעבור לטפל בתמרוץ הצמיחה.

"השוק הזה מבולבל מהסימנים, בייחוד כאשר הם סותרים את המנדט של הבנק המרכזי הברזילאי בייצוב האינפלציה", אמר לוול סטריט ג'ורנל גורקי אורקוויטה, מנכ"ל משותף של שווקי מתעוררים בING ניהול השקעות הבינלאומית.

רבים מאמינים כי הבנק המרכזי של ברזיל, שהוריד את הריבית השבוע במפתיע לרמה של 9.75% במאמץ להחליש את המטבע, יהיה שקוע עכשיו עד הברכיים בניסיון לתמוך גם בהגדלת קצב הצמיחה.

כששיעורי הריבית יוסיפו לרדת, המשקיעים יצפו מהבנק המרכזי להיות סבלני בנושא עליית המחירים, אשר כבר נמצאת בקצב שנתי עולה של 6%, וממשיכה במגמת הטיפוס. יעד האינפלציה של הבנק המרכזי הינה 4.5%, ובתגובה, חלק מהמשקיעים החלו כבר לרכוש אגרות חוב צמודות מדד.

"ברזיל עדין צריכה לממן את המונדיאל ואת האולימפיאדה, הם לא הולכים לקבל את כל הכסף מבית", כך אמר חוזה יפז, מנהל בסיטיגרופ, והוסיף כי "כסף הולך להישפך לברזיל בכל מקרה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  50 אחוז מהמניות הם בתחתית העים זה מציאות שרק
  משה 24/03/2012 20:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העים זה מציאות ש50 אחוז מהמניות הם בתחתית אנאשים לא רוצים לקחת סיכון במניות הגז אז למה הם צריכים בשביל הרצאת מניות הגז
  סגור
 • 2.
  אם אני משקיע בפקדון בברזיל יש לי 9% תשואה ?
  בן 24/03/2012 20:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך זה עובד ?
  סגור
 • 1.
  מימון המונדיאל והאולימפיאדה יעוררו את הכלכלה!
  כהןמרק רחובות 24/03/2012 20:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועד אז יש לבצע פעולות האטת ההדרדרות ....ואין להם סיכוי לקבל סיוע מהפלסטינים ידידם..(ציניות)
  סגור