הגירעון המסחרי בסין רשם את הזינוק הגדול מאז שנת 2000

הגירעון המסחרי בסין עמד על 31.48 מיליארד דולר בפברואר כאשר חציון הכלכלנים עמד על גירעון של 8.5 מיליארד דולר בלבד. "כל הנתונים הכלכליים מצביעים על מגמת האטה"
 |  (1)
(קרדיט: Getty images Israel)
סין דיווחה על הגירעון המסחרי הגבוה ביותר במעל 22 שנים כאשר ברקע עיוותים עונתיים אך גם ביקושים נמוכים יותר ליצוא המדינה. נתון היצוא החלש נוסף לנתונים מאכזבים אחרים אשר פורסמו בסין כבר ביום ו'. הנתונים מדאיגים את השוק ובתוך כך גררו את שווקי אסיה לירידות בפתיחת שבוע המסחר. השוק מראים על צמיחה נמוכה והאטה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

הגירעון המסחרי בסין עמד על 31.48 מיליארד דולר בפברואר, הזינוק הגדול ביותר מאז שנת 2000, כלומר מזה לפחות 12 שנים. הכלכלנים ציפו לנתון נמוך בהרבה: החציון עמד על גירעון של 8.5 מיליארד דולר והתחזית הפאסימית ביותר הייתה של Bank of America, מריל לינץ', שצפה גירעון 23.2 מיליארד דולר בלבד.

היצוא איכזב ועלה ב-18.4% בלבד בחודש פברואר לעומת השנה הקודמת, בהשוואה לצפי הכלכלנים לעלייה של 28.8% בפברואר. נציין כי היצוא נפל 0.5% בינואר. היבוא עלה 39.6% לעומת השנה הקודמת, בהשוואה לירידה של 15.3% בינואר כאשר הכלכלנים ציפו לעלייה מתונה יותר של 26%. נדגיש כי בחודש ינואר המגמה דווקא הייתה הפוכה והמדינה רשמה עודף מסחרי של 27.28 מיליארד דולר.

"כל הנתונים הכלכליים מצביעים על מגמת האטה", אמר וו קאן, מנהל קרנות בחברה הביטוח Dazhong בשנחאי, אשר מפקח על 285 מיליון דולר. "המשקיעים מצפים מהממשלה להקל במדיניות המוניטרית, אך עדיין לא ניתן לדעת האם הממשלה תנוע מהר מספיק בכדי לספק את הציפיות".

עם זאת נציין כי האנליסטים צופים כי סין תרשום עודף מסחרי בסיכום השנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אולי אנשים סוף סוף הבינו שזו סחורה גרועה
  חני 12/03/2012 09:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני אף פעם לא קונה סיני לחנות שלי. הכל מתקלקל מהר
  סגור