"הביטחון חזר לאירו, יש סימנים ליציבות בכלכלה; ה-LTRO יעזור"

ממסיבת העיתונאים של נגיד הבנק המרכזי: "הכדור עבר לידיים של הבנקים והממשלות". מוקדם יותר דראגי בחר שלא להפתיע והותיר את הריבית בגוש האירו לחודש הקרוב על כנה ברמה של 1%
מריו דראגי (צילום: Getty images Israel)
תשומת לב של המשקיעים באירופה מכוונת כעת לכיוונה של מסיבת העיתונאים החודשית שעורך נגיד הבנק המרכזי בנושאים משבר החוב באירופה, התוכניות של הבנק המרכזי לפתרון משבר החובות והחוב היוונית.

"הביטחון חזר לאירו, יש סימנים ליציבות בכלכלה. תוכנית ה'בזוקה' ה-LTROבשווי של טריליון אירו היא הצלחה ללא עוררין ותמשיך לעזור; ממשלות התקדמו בכיוון הנכון", אומר דראגי. "הכדור עכשיו בידי הבנקים והממשלות שצריכים לדאוג לתמוך בהתאוששות".

"העלאת מחירי האנרגיה, והמסים העקיפים העלו את לחץ האינפלציה שכנראה תהיה מעל 2% ב-2012. אני רואה צמיחה שתבוא בהדרגתיות ואיטיות ותתודלק מרמות הריביות הנמוכות. הבנק המרכזי הוא מאוד שקוף".

"לא דנו כלל בשינויים בריבית", אמר בהקשר של הכרזת הריבית. "אני לא חושב הבונדסבנק הגרמני מבודד. ההחלטה על LTRO התקבלה בפה אחד. זה לא 'גרמניה נגד כולם'. אנחנו נחושים לעשות את הדבר הנכון ולעשות את זה ביחד כי כולנו בסירה אחת", אמר בהקשר לשמועות להתנגדות הגרמנית.

נזכיר כי הבנק המרכזי באירופה החליט שלא להפתיע והותיר את הריבית בגוש האירו לחודש הקרוב על כנה ברמה של 1%. החלטה זו תאמה את ציפיות הכלכלנים שציפו שמריו דראגי לא ינקוט בצעד נוסף של הורדת , זאת שמאז שנכנס לתפקידו הוריד את הריבית בגוש האירו פעמיים.

מוקדם יותר היום, הבנק המרכזי בבריטניה החליט להותיר את הריבית במדינה בחודש הבא על כנה ברמת שפל היסטורית - 0.5%. החלטה זו תאמה את ציפיות הכלכלנים שהעריכו שהבנק המרכזי במדינה ימשיך לתמוך בהתאוששות הכלכלית במדינה. הריבית באנגליה נמצאת בשפל היסטורי מאז מארס 2009 ולכן בהחלטה זו לא היו הפתעות.

במקביל להחלטה, הבנק המרכזי החליט שלא לבצע שינויים בתוכנית לרכישת נכסים. בחודש פברואר האחרון להגדיל את המסגרת של תוכנית ההקלה הכמותית ב-50 מיליארד פאונד (78.8 מיליארד דולר). רכישות אלו יעלו את סך הנכסים שבידי הבנק ל-325 מיליארד פאונד, למעלה מחמישית מהתוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) במדינה.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 08/03/2012 18:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אתה עושה לעצמך אוטוסוגסטיה דראגי?? אשליות !!!
  **** 08/03/2012 17:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתם ממשיכים לנפח את הבועה וכל יום הפיצוץ יהיה רק יותר כואב , הדפסות כספים וקניית אג" ח של מדינות בעייתיות במטרה להוריד תשואות , עד מתי האשליה , ובנוסף חלוקת מתנות לבנקים , הלוואות בחינם ,מה עם הכלכלה האמיתית מה עם עשרות מיליוני המובטלים , חיים בסרט !!!
  סגור