: עלה ל-30 מספר הבנקים כבר הצטרפו להסדר ה"החלפה" ביוון

עד מחר בערב אמורים נושי יוון להסכים להסדר החלפת האג"ח. יוון מאיימת בהפעלת סעיפי הכפייה האקטיבית וגופים שונים ביניהם פנסיות עתידים להתנגד להסכם
 |  (1)
לוקאס פאפדמוס (צילום: Getty images Israel)
הבורסות באירופה ממשיכות להיסחר בהמתנה לאישור הנושים הפרטיים של הסדר החוב. בינתיים סוסיאט גנרל, ג'נרלי ויוניקרדיט כבר הצטרפו להסדר ההחלפה כמו גם שישה בנקים מרכזיים ביוון. רשימת המאשרים את ההסכם מתארכת והולכת ו-30 בנקים שונים כבר נמנים על הרשימה.

מנגד, קרנות פנסיה יווניות וכמה משקיעים זרים דחו את ההצעה אשר תמחק כמעט שלושת רבעי ערך החזקותיהם וכ -100 מיליארד אירו מהחוב היווני. המדינה מוכת החובות הצהירה בתגובה כי מוכנה לכפות את הסדר החוב בשווי של 206 מיליארד אירו על מחזיקי האג"ח הפרטיים אשר לא יסכימו לכך עד הדד ליין מחר בערב.

סוכנות ניהול החוב היווני הצהירה אתמול כי בכוונתה לחייב את כל מחזיקי האג"ח לקבל את ההסכמים עליהם דובר באם רוב של מחזיקי האג"ח יצביעו בעד. השוק פירש את ההצהרה כאזהרה לשימוש בסעיפי הגבייה אקטיבית בכדי לכפות את ההסכם שעיקרו החלפת האג"ח תוך הארכת המח"מ. נציין עוד שהעמידה בתוכנית המהווה מפתח לחילוץ יוון ולעמידתה בתשלום החוב המתוכנן כבר ב-20 לחודש זה.

ברקע להתנגחות של יוון בנושיה, ניצב תמרור האזהרה החשוב בדו"ח של המכון למימון בינלאומי (IFF) שדלף לרשת אתמול בו נכתב שחדלות פירעון לא מבוקרת של יוון תגרום נזק של למעלה מטריליון אירו (1.3 טריליון דולר) לגוש האירו.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 07/03/2012 14:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור