הריבית באוסטרליה נותרה על כנה. "רמת האינפלציה קרובה ליעד הממשלה"

כלכלנים העריכו שנגיד הבנק האוסטרלי יוריד את הריבית ב-0.25% לרמה של 4% אך נתוני הצמיחה ויעדי האינפלציה תומכים בהמשך השארת הריבית. מה צופים הכלכלנים להמשך השנה?
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
ציפיות לחוד ומציאות לחוד. נגיד הבנק המרכזי באוסטרליה החליט באופן מפתיע להותיר את הריבית במדינה על כנה ברמה של 4.25%. הערכות הכלכלנים היו שנגיד הבנק המרכזי יוריד את הריבית לרמה של 4%. בתגובה, המדדים המובילים באוסטרליה עברו לטריטוריה השלילית.

הנגיד הסביר את המהלך בכך שרמת הצמיחה הצפויה בכלכלת אוסטרליה לצד רמת האינפלציה קרובה מאוד ליעד הממשלה ולכן הצעד הנכון הוא השארת . בעקבות המהלך, מי שספג את הירידות בשווקים היו המוסדות הפיננסיים שהם היו יכולים להיות המרוויחים הגדולים במקרה של הפחתת ריבית.

נזכיר כי בעת היציאה מהמשבר הפיננסי בעולם בשנת 2009, הבנק המרכזי באוסטרליה היה בין הבנקים הראשונים שהזדרזו להעלות ריבית, זאת במקביל למהלכים דומים מצד נגיד הבנק הישראלי סטנלי פישר.

בחודשים האחרונים החל פישר לנקוט בצעדים להאצת הצמיחה שכוללים הפחתת ריבית, אך הנגיד האוסטרלי עדיין לא פועל בתחום. הכלכלנים באוסטטרליה ממשיכים להעריך כי הנגיד יחתוך את הריבית בשיעור של רבע אחוז ברבעון הראשון ויעשה זאת פעם נוספת ברבעון השני של השנה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה