ג'וזף כהן: "השווקים מתמחרים צניחה ברווחי החברות בכל אחת מחמש השנים הבאות, כך שיש פוטנציאל לעליות"

אסטרטגית ההשקעות של גולדמן זאקס רואה משבר גדול בארה"ב רק בשנת 2022. יעקב פרנקל, יו"ר ג'יי.פי. מורגן צ'ייס : "יום הדין הגיע ומדינות באירופה משלמות את המחיר"
 |  (3)
אבי ג'וזף כהן
"שיעור הצמיחה בעולם עדיין יהיה חיובי בשנת 2012 וזאת בזכות המדינות המתעוררות והתעשייתיות בעלות קצב צמיחה מואץ, כמו סין והודו שצומחות בקצב מהיר", כך אמר היום (ד') בכנס הרצליה יעקב פרנקל יו"ר בנק ההשקעות ג'יי.פי. מורגן צ'ייס.

"מתחילת העשור תפוקת הייצור בתוך גוש האירו ירדה בשיעור חד של 20%. בתוך אירופה עצמה קיים הבדל גדול מאוד בין המדינות, ולכן על אירופה לדאוג שהפער המצטבר הזה אל מול העולם יצטמצם", אמר פרנקל לשעבר נגיד .

"השווקים העריכו שאיטליה, יוון או גרמניה יכולות לגייס אשראי בשווקים באותה רמת סיכון - אבל זה לא נכון. השווקים לא תמחרו נכונה את הסיכון הריבוני שמגולם בכל מדינה", אמר פרנקל והוסיף, כי "המדינות באירופה שערכו מסיבות ולוו ללא הגבלה לאורך השנים, כמו פורטוגל, אירלנד ויוון, משלמות כעת את המחיר. יום הדין הגיע".

בפאנל תחת הכותרת "הכלכלה העולמית -לאן?" השתתפה גם אבי ג'וזף כהן, אסטרטגית ההשקעות הראשית של גולדמן זאקס. לדבריה בתשע השנים האחרונות, למשל, למרות המשבר הכלכלי והמיתון החמור, כלכלת ארה"ב נהנתה מצמיחה ממוצעת גבוהה יחסית, בשל הגידול בייצוא, וזאת למרות התנודתיות בדולר".

עם זאת, לדבריה הבעיה העיקרית של ארה"ב נותרה האבטלה. "רבים מהאנשים שאיבדו עבודה בתחילת המיתון היו בעלי הקשיים הגדולים ביותר לחזור למעגל התעסוקה, כי אין להם הכשרה. הרבה מהם עבדו, למשל, במגזר הבניה, ואין להם כישורים בתחום הטכנולוגיה".

בהתייחסות לשוקי המניות והירידה שחלה בקורלציה ביניהם, אמרה ג'וזף כהן: "עד למשבר הגדול, השווקים בעולם נעו בהתאמה - כשאחד עלה, כל השאר עלו. במהלך המשבר עצמו, הקורלציה בין השווקים הייתה כמעט מושלמת. לא משנה במה השקעתם - הכל ירד. בשנתיים-שלוש האחרונות יש שינוי במגמה הזו. סיבה אחת היא שהכלכלות עצמן רושמות צמיחה בקצב שונה. יש כלכלות שמצבן טוב, ויש כלכלות שנמצאות במשבר. וכך גם ברווחי החברות שנכללות במדדי המניות".

בהמשך לעליות שנרשמו מתחילת השנה בשוקי המניות, ג'וזף כהן רואה פוטנציאל להמשך המגמה החיובית בשווקים וזאת בזכות התמחורים. "אנחנו נסחרים במכפיל רווח נמוך ב-5 נקודות מהרגיל (13 לעומת מכפיל היסטורי של 18). כמו כן, לפי המודלים שלנו, שוק המניות בארה"ב מתמחר היום אפשרות שבכל אחת מ-5 השנים הבאות רווחי החברות יירדו ב-12% מדי שנה. אם אתם מאמינים בזה - שוק המניות מתומחר כראוי. אבל אם אתם חושבים שהרווחים יעלו - התמחור היום בשוק נוח מאוד להשקעה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  2012 =שוק ההון מיתון קשה להיזהר! (ל"ת)
  פרסום הרצה,לפראייר 01/02/2012 13:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  כל הנביאים הם נביאי הבל (ל"ת)
  שחר 01/02/2012 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בשורות טובות לכל חולי השפעת בעולם (ל"ת)
  ביודווקס 01/02/2012 12:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור