הממונה על התחרות בוחנת צעדים נגד שסטוביץ יבואנית קולגייט

מיכל הלפרין מבקשת לעצור את דיווחי יבואנית קולגייט ליצרנית משחות השיניים העולמית בשל ממצאי חקירה בחשד לחסימה של מוצרי יבוא מקביל
 |  (1)
מיכל הלפרין, הממונה על ההגבלים העסקיים, צילום: יח"צ
הממונה על התחרות (לשעבר הרשות להגבלים עסקיים) הודיעה היום (ד') כי היא בוחנת את האפשרות להפעיל את סמכותה ולהורות לחברת שסטוביץ, היבואנית הרשמית של מוצרי קולגייט-פלמוליב בישראל, לחדול מהדיווח החודשי שלה ליצרנית העולמית.
במסגרת בדיקה שערכה רשות התחרות עלה כי בהתאם להנחיות חברת קולגייט פלמוליב, שסטוביץ נוהגת לדווח לקולגייט פלמוליב על מוצריה שיובאו לארץ ביבוא מקביל ובכלל זה על משחות שיניים הנמכרות בארץ תחת המותג קולגייט. 
הממונה על התחרות פתחה בחקירה כנגד שסטוביץ בחשד לחסימה של מוצרי יבוא מקביל ולאחר הממצאים שהועלו החליטה הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, להורות לשסטוביץ לחדול את הדיווח לקולגייט-פלמוליב שפוגעים ביבוא המקביל ובצרכן. 
בבדיקת הרשות עלה כי משחות השיניים של קולגייט מחזיקות בנתח שוק משמעותי ויציב לאורך זמן וכי אין מותג דומיננטי נוסף עם נתח שוק קרוב לזה של קולגייט. עוד עלה כי קיימת העדפה צרכנית ברורה למותג זה וכמעט שאין מעברים בין המותגים שונים. כל אלה, מציינים ברשות, מלמדים על חשיבותה של התחרות מיבוא מקביל של משחות שיניים של קולגייט להתפתחות התחרות בתחום.
זאת הפעם הראשונה בה עושה הממונה על התחרות שימוש בסמכות שניתנה לה על פי סעיף 31ו לחוק התחרות הכלכלית. סמכות זאת נוספה לחוק בתיקון מיום 26 ביולי 2018 במטרה לחזק את הכלים העומדים בידי רשות התחרות למנוע פגיעה ביבוא מקביל לשוק הישראלי.
תגובת שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן על הודעת הממונה על התחרות: ״חסימת יבוא מקביל היא כלי שנועד לעשוק את הצרכנים במטרה למכור במחירים מופרזים. הרפורמה בחוק ההגבלים העסקיים והחוק להגבלת כוחם של יבואנים בלעדיים שהשלמנו לאחרונה, לצד פתיחת השוק הם התשתית להגברת התחרות לטובת הצרכנים. מי ששילם עד היום את המחיר העושק היו הצרכנים, מעתה והלאה מי שישלם את המחיר יהיו אותם גורמים שפועלים לחסום תחרות״.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בגלל הממשלה אפשר לחסום יבוא מקביל
  מומחה לקנוניות 14/02/2019 00:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היבואן המוביל נכנס לועדות של המדינה שקשורות לזה ומשפיע עליהן.
  סגור