הממשלה אישרה קיצוץ רוחבי בשביל להגדיל את הפנסיה לשוטרים

רגע לפני הבחירות: הממשלה אישרה תשלום ענק לפנסיות של השוטרים. ארדן: "הנסיון לצייר כאילו ומדובר בשיקול פוליטי הוא מכוער ולא ראוי"
 |  (1)
סיור מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך בירושלים, צילום: דוברות המשטרה

הממשלה אישרה תשלום ענק לפנסיות של השוטרים. לפי המתווה שאושר היום בממשלה, כבר בינואר 2019 כל הגמלאים יקבלו בשכרם את תוספת השכר המלאה לשכר השוטף. תשלום חלק מהתוספת כבר בינואר 2019 לשוטרים ולסוהרים הפעילים בשתי פעימות.  החל מינואר 2020 ישולם כלל התוספת לכלל הזכאים. לצור האישור אושר קיצוץ, שיפגע, בין השאר, בתקציב הבריאות.

כמו כן, סוכם כי תשלומי הרטרו בסך של כ 7 מליארד שקל בגין הזכאויות משנת 2006 ואילך ישולמו בפריסה ל 17 שנה (2019-2035) על מנת להקל על המשק והאוצר, כאשר תינתן עדיפות לתשלום לגמלאים בדגש על הגמלאים המבוגרים. 
מדובר על תשלום שנתי של בין 650 ל-900 מליון שקל, כששליש מתוכם חוזרים לקופת המדינה בצורה של מיסים.
שר משה כחלון אמר: "ההכרעה שהבאנו היום שמה סוף לגרירת הרגליים שנמשכה 13 שנים. קיבלנו החלטה הסטורית שעושה צדק עם השוטרים וגמלאי כוחות הבטחון שהקריבו במשך כל חייהם למען בטחון המדינה ושמירת החוק".


השר גלעד ארדן: "אני גאה לעמוד היום, פעם נוספת, בחזית המאבק למען זכויותיהם של השוטרים, הסוהרים והגמלאים. אחרי כחודשיים של מו"מ אינטנסיבי ולאחר 13 שנה של הלנת שכר, אישרה היום הממשלה את ההחלטה הצודקת והמתחייבת להשוות את תנאיהם לתנאי משרתי הקבע. מדובר בתיקון עוול היסטורי שלא היה לו כל הצדקה. החלטות ממשלה מאז שנות השבעים מחייבות את הצמדת שכר השוטרים והסוהרים לשכר משרתי הקבע ושלוש ערכאות שונות בבית הדין לעבודה הכירו בכך".

עוד אמר ארדן: "וויתרנו על תשלומים משמעותיים: הריבית, ההצמדה והלנת השכר על חוב של 13 שנים שלא שולם והסכמנו על פריסת החוב ל-17 שנה. הנסיון לצייר יישום וביצוע של החלטת ממשלה ופסק דין של בית המשפט, כאילו ומדובר בשיקול פוליטי כזה או אחר, לעיתים תוך זלזול בוטה ופסול בציבור של עשרות אלפי שוטרים וגימלאים המשרתים ומגנים מזה עשרות שנים על אזרחי ישראל, הוא מכוער ולא ראוי".
סגן שר האוצר איציק כהן, שניהל את המו"מ מטעם משרד האוצר: "ההרתמות של כלל הגורמים לבצע את התיקון לעוול שנעשה לשוטרים ולסוהרים אפשרה להעביר את ההחלטה החשובה הזו בממשלה. אני מודה לכלל השותפים להחלטה הזו שלא היתה פשוטה לאף אחד מן הצדדים".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו יהיה לשוטרים כוח לפנות את הפגנות הנכים (ל"ת)
  מערבי 18/11/2018 14:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור