ביהמ"ש העליון הותיר את עונשו של ריקו שירזי על 8 שנות מאסר

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של שירזי והטיל עליו בנוסף קנס של מיליון שקל בגין עבירות עבירות מס, הלבנת הון, איומים ושיבוש מהלכי משפט
 |  (1)
סיור מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך בירושלים, צילום: דוברות המשטרה
בית המשפט העליון דחה הבוקר את הערעור שהגיש אריה (ריקו) שירזי והותיר על כנו את עונש המאסר שנגזר עליו - 8 שנות מאסר לריצוי בפועל וקנס של מיליון שקל.
על פי הדיווח, בית המשפט המחוזי הרשיע את שירזי בכל העבירות שיוחסו לו, וקבע כי שירזי ואדם נוסף קשרו קשר למתן הלוואות ללווים בהיקפים גדולים ובריבית קצוצה, כאשר מנגנון ההלוואה כלל שימוש בחשבוניות פיקטיביות שמשקפות עסקאות שלא היו ולא נבראו במטרה שהלווה יקבל במרמה מרשויות המס את סכומי המע"מ הנקובות בחשבוניות, וזאת בכדי לאפשר לו לעמוד בתשלום הריבית הקצוצה שנדרשה על-ידי שירזי. באופן זה חברו השניים למתן הלוואות לכשבעה לווים.
 
באחד האישומים מתוארת תגובתו לגיוס עד המדינה כנגדו. שירזי הגיב ואמר :""עד המדינה וילדיו ישלמו על מעשיו ואלוהים ישלם להם בתרופות". והוסיף, "שכאשר הוא הוא עושה 'אפצי' חצי עולם עומד על הרגליים וגם אם עד המדינה יהיה בתאילנד על חוף הים ימצאו אותו ואלוהים ישלם". כמו כן, שירזי הושיט ידו הימנית בתנועת אקדח לכיוון המצח ואמר "כדור בין העיניים".
בית המשפט העליון הותיר את ההרשעה על כנה והחליט פה אחד שלא להתערב בהחלטה בעניין העונש. בגזר הדי נכתב: "נוכח מידת התחכום במיזם העברייני, ומאחר שמצאתי כי עונש המאסר שהושת על המערער ראוי בנסיבות העניין, ואינו סוטה מהענישה הנוהגת או הראויה".
עוד קבע בית המשפט העליון כי "נוכח אופיין הכלכלי של העבירות בהן הורשע המערער, היקפי הלבנת ההון שביצע, וסכומי הריבית האסטרונומיים שהרוויח כריבית עבור ההלוואות, יש מקום להטלת קנס בשיעור משמעותי, כפי שנעשה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה רק 8?
  עידן נוריק 16/09/2018 23:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא הורשע באיזה 7 עבירות חמורות. מה זה, שנה לעבירה? 8 שנים זה כלום בשביל העבירות בהן הורשע. הוא צריך לשבת 40 שנה!
  סגור