בעקבות "מסמכי פנמה": רשות המסים מגבירה אכיפה; נעצרו 2 חשודים בהעלמת מס

רשות המסים מקבלת בשנה האחרונה מידע על ישראלים עם חשבונות בחו"ל מרשויות אחרות בעולם ובנקים זרים; התוצאה: עלייה באיתור מעלימי מס
 |  (5)
משה אשר, צילום: יוני המנחם
רשות המסים מקבלת בשנה האחרונה מידע על ישראלים עם חשבונות בחו"ל מרשויות אחרות בעולם ובנקים זרים; התוצאה: עלייה באיתור מעלימי מס. משה אשר, יו"ר רשות המיסים מנסה בקדנציה שלו להילחם בהעלמות מס (שנמצאות בחו"ל), ובמקביל מאפשר למעלימים להחזיר את הכסף הביתה בתהליך שנקרא גילוי מרצון (תהליך שבו סולחים לנישום על העבירה הפלילית). 
הרשות מדווחת היום כי נעצרו חשודים שהעלימו הכנסות של מיליוני שקלים באמצעות חברות וחשבונות בנק שנפתחו במקלטי מס.
בית המשפט העליון התיר לפרסם כי שני חשודים נעצרו ושוחררו בערבות  בחשד שהקימו חברות במקלטי מס ברחבי העולם ולא דיווחו על הכנסות של כמיליוני שקלים בגין הפעילות בחברות אלה. החקירה בעניינם התבצעה כבר בתחילת חודש יולי 2017 על ידי מחלקת חקירות מס הכנסה מרכז אולם בית המשפט נתן איסור פרסום על פרטי החשודים עד לתחילת חודש דצמבר. מעצרם של החשודים בוצע בעקבות חשיפת "מסמכי פנמה", ופעילות מודיעינית  שבוצעה אודות ישראלים שפתחו חברות במקלטי מס.
 
כמפורט בבקשת המעצר, שרון גינזבורסקי (57)  מכפר הנגיד הינו דירקטור ובעל מניות במספר חברות בארץ ובחו"ל, אשר חלקן נרשמו על שמו של מעורב נוסף בפרשה ששמו עדיין אסור בפרסום. במסגרת פעילות מודיעינית שביצעה יחידת החקירות אודות ישראלים שפתחו חברות וחשבונות בנק במקלטי מס, עלה חשד לכאורה, כי שני החשודים מסווים פעילות עסקית החייבת בדיווח בישראל, באמצעות חברות וחשבונות בנק זרים.
 
בתחילת חודש יולי 2017 נפתחה נגד השניים חקירה גלויה ובוצע חיפוש בביתם ובמשרדם החשודים במסגרתו נתפסו מסמכים ומחשבים, ובנוסף, נתפסו גם מסמכים שנלקחו ממייצגם של החשודים. מהחקירה עולה באופן ראשוני כי בשנת 2009 פתחו שני החשודים, באמצעות חברה המתמחה בכך, מספר חברות במקלטי מס ( איי מרשל, BVI, Anguillaׂ ׁׂׂׂ), וכן חשבונות בנק. על פי החשד, תכלית פתיחת החברות וחשבונות הבנק הייתה להסתיר את פעילותם העסקית, החייבת בדיווח בישראל. בדוחותיהם השנתיים למס הכנסה לא נתנו החשודים ביטוי לכך כי הינם בעלי שליטה/זכויות בחברות וחשבונות בנק זרים. כמו כן, לא דיווח השניים על הכנסות, שמקורן בחו"ל, הנאמדות במיליוני ₪ בין השנים 2015-2010.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ממליץ לקחת עו"ד מומחה ולא סתם שרלטן
  שמוליק לוי 15/12/2017 17:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבר שלי סיפר שהלך לכמה עורכי דין עד שמצא מישהו מירושלים, נראה לי קראו לו סרחיו והוא עזר לו בבעיות שהיו לו במס הכנסה
  סגור
 • 4.
  פעילותו של משה אשר רב הנזק על התועלת (ל"ת)
  חיים 13/12/2017 13:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  תבדקו על שם...
  פילוסוף 13/12/2017 12:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בן ניתאי זה בחור ישראלי כנראה שמתחזה
  סגור
 • 2.
  טיפה בים ...... תהפכו כל אבן ותמצאו את השאר
  נחמן 13/12/2017 12:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הון / שלטון - לא לפחד מאף אחד יש כאן משטרה חזקה ואיכותית שיכולה לעשות עבודה טובה
  סגור
 • 1.
  האם מדובר על שרון גינזבורסקי הבעלים של טלנירי? (ל"ת)
  אריק 13/12/2017 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור