כחלון: "נכון שעדיין אין ירידה במחירי הדירות - אבל יש בלימה"

שר האוצר כחלון בכנס של רשות ניירות ערך מספק התייחסות על החקירות בסביבת נתניהו: "לא נעים להיות שר בממשלה הזו עם כל החקירות שיש. אני לא יכול לומר שהתחושה טובה"
 |  (6)
משה כחלון, צילום: אלעד מלכה
מחיר למשתכן זה אחד הפרויקטים הגדולים בישראל בשנים האחרונות. רואים שזה גרם להאטה במשק, המשקיעים בדירות כבר נרגעו כי הם מבינים שזה לא מה שהיה פעם. בעבר אוטומטית משקיע בדירה היה גוזר קופון כמעט וודאי אחרי חצי שנה. נכון שעדיין אין ירידה ממש במחירי הדירות אבל יש בלימה", אמר היום שר האוצר משה כחלון בכנס התאגידים של רשות ני"ע.
"השוק כרגע עומד ביחס לשנה שעברה. אני מאמין שברגע שמחיר למשתכן ייכנס והדיירים כבר יפנו את דירות לטובת הדירות החדשות של מחיר למשתכן אז תהיה השפעה על המשק".
על החקירות בסביבת ראש הממשלה נתניהו אמר כחלון: "לא נעים להיות שר בממשלה הזו עם כל החקירות שיש. אני לא יכול לומר שהתחושה טובה. אני לא רואה גם תחושה שזו התחלת הסוף... אבל ימים יגידו בהמשך. זה לא נעים, לא סימפטי שראש הממשלה, בני משפחה שלו ועוזרים שלו בחקירות ואם נרצה או לא נרצה אנחנו שם. אני לא יכול להגן על דברים כאלו". 
לגבי האפשרות להורדת מסים ברקע לרפורמה הגרנדיוזית בארה"ב, שכוללת הורדת מס חברות מ-35% ל-20%, אמר כחלון: "רפורמת המס נמצאת כרגע על השולחן ואנו לא מאשרים כלום ולא פוסלים כלום. יש משהו גדול שקורה בעולם עם הרפורמה של טראמפ, נשב עם אנשי המקצוע אני לא נוהג להעלות מסים ולהוריד מסים ברעיונות. אני מניח שתוך תקופה לא ארוכה רפורמת המס תתבהר, כולל התייחסות למה שקורה בארה"ב".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מר כחלון היקר אני לא יודע למה אני צריך להאמין לך (ל"ת)
  רשרש 05/12/2017 17:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  לנעים לא נוראה
  אפרים 04/12/2017 14:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כחלון מזמן הפך לעלה התאנה של הממשלה ולא משנה העשיה החיובית בנסיון להוריד או לבלום את מחירי הדירות.איאפשר לטמון את הראש בחול ולהגיד לא נעיים אבל לא נורא לשבת בחברת לא רצויה,אם היה לך טיפת כבוד היתה מפיל את הממשלה זה ממשלה חבורה של פושעים
  סגור
 • 3.
  משקשקת מהמחאה ונותנת למוחים דירות חדשות מקבלן כשלא חסר
  הממשלה אשמה 04/12/2017 13:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דירות. הממשלה גם לא עשתה כלום למען פינוי בינוי.כל ראש עיר מטרפד כרצונו מחכים כנראה לדילול אוכלוסיה ופינוי שטחים ברעידת אדמה.
  סגור
 • 2.
  בואו לקרוא בפייסבוק ב "עובדות על מחירי דיור וכלכלה" (ל"ת)
  ר 04/12/2017 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אדם מושחת
  שלום 04/12/2017 11:32
  הגב לתגובה זו
  3 3
  השבוע הוכיח זואת .בגד בבוחרים שלו.החשבון בוא יבוא
  סגור
 • מושחת בדיוק כמו לפיד והמחנה הציוני אוסף של פופוליסטי
  כחלון 04/12/2017 14:02
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מליונרים בולשביקים שמטיפים לצבור על חזירות כשהם בעצמם לא מתביישים לקבל מליונים על איזה עבודה מסריחה שהם עושים כולל יחימוביץ שלא התבישה לקחת עוד 1500 שח לחודש העלאה לשכר של 40 אלף שח. והחבר קומיסר רוזנטל שמגיש בג"ץ נגד הדירןת רק בגלל שיש לו אוסף של דירות מושכרות. גם זה שחיתות בדיוק כמו הצביעות של כחלון על כחלון זה היה ברור מהתחלה אבל המחנה הציוני זה הרצחת וגם ירשת.
  סגור