בית המשפט זיכה את חנה רדו בשימוש במידע פנים

רדו, בכירה בענף הפרסום הישראלי, הודתה בשימוש במידע פנים. כבוב זיכה בגלל  "הנסיבות המיוחדות של המקרה"
 |  (3)
חנה רדו, צילום: יח"צ
שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, זיכה היום (ה') את סגנית יו"ר קבוצת הפרסום מקאן-אריקסון ומנהלת העסקים הראשית של הקבוצה, חנה רדו, לאחר שהודתה בשימוש במידע פנים. כבוב הטיל עליה 250 שעות לטובת הציבור. ההחלטה של כבוב שלא להרשיע את רדו בפלילים נבעה כתוצאה מ"הנסיבות המיוחדות של המקרה".
כבוב: "עבירת שימוש במידע פנים הינה עבירה חמורה, לא בנקל בית המשפט יקבל טענה שהאינטרס הציבורי שנפגע בביצוע העבירה כזו ייסוג מפני ערכים של שיקום הנאשם או פגיעה בלתי מידתית בה. במקרה שבפני הגעתי למסקנה שהאיזון הראוי בין האינטרס האישי של הנאשמת לבין האינטרס הציבורי לאכיפה מלאה של הדין, מצדיק הימנעות מהרשעת הנאשמת".
על  הסיבות שהובילו אותו להחלטה כתב כבוב: "נסיבותיה האישיות חריגות ויוצאות דופן של הנאשמת שבפני. פועלה החברתי, תרומתה לחיזוק הפריפריה במדינת ישראל, התגייסותה המוחלטת לטובת אינטרסים חברתיים".
"הנסיבות המיוחדות של האירוע. הנאשמת אינה אשת פנים, אינה פעילה בשוק ההון, לא יזמה את פעילות המסחר, היה זה אחיה (שקושרים אותם יחסים מורכבים) שהפציר בה לרכוש את הנייר ולאחר מכן למכור אותו".
"חוות הדעת הפסיכולוגית שהוגשה בענייניה, האבחון הפסיכו-דיאגנוסטי והמלצת שירותי המבחן, כולם ממליצים על המשך הליך טיפולי שיקומי בו החלה הנאשמת עוד לפני הסתבכותה בהליך זה, הליך שהואץ דווקא לאחר מכן. ההליך הטיפולי-שיקומי הינו בעל חשיבות ליכולת הנאשמת להמשיך בעבודתה (מפני סכנת פיטורים) וגם להמשך המיזמים החברתיים בהם החלה".
"האופן שבו הסתיים ההליך לגבי מעורבים אחרים בפרשה. אחיה הורשע ודינו נגזר. אין חולק על העבודה שאחיה היה הגורם שקיבל את מידע הפנים מאישתו, ידע שהיה מנוע משימוש בו, על כן פנה לנאשמת ולאחרים. גם לערך 'הנראות' יש לתת משקל. כאשר אחר (איתן רבי שבענייניו התיק הסתיים בהליך מינהלי, ת.ג), שהודה בביצוע אותה עבירה שחומרתה עולה על זו בה הודתה הנאשמת, והפיק רווחים גבוהים יותר, לא הורשע בדין, אלא ננקט נגדו הליך אכיפה מינהלי והוטל קנס כספי בלבד (אף שהוחלט על הליך זה מנימוק של חוסר ראייתי)".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שופט חכם מותר גם לזכות
  חמי 30/11/2017 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה מה שהרשות תפסה? 20000 של מישהי פרטית?? מה עם כל בתי ההשקעות והבנקים עם מידע הפנים......שיבררו למה טבע טסה שבוע שעבר לפני ההודעה
  סגור
 • 2.
  כל הכבוד
  יותם 30/11/2017 12:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוגמה מובהקת של אשה חיובית שמעדה ולא הבינה את החומרה
  סגור
 • 1.
  כבוד השופט אמיץ ובעל דרך מחשבה לא שגרתית מומלץ לעליו
  YL 30/11/2017 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לצערי יש את מחסום אילת שקד יתכן והיא צריכה אישור מ ביבי/1000 -/7000
  סגור