נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות נוזפת בשופטים

חיות: האופן שבו התנהלו אחדים מאיתנו אינה מחמיאה, בלשון המעטה. אני בטוחה כי מה שראינו אינו מעיד על הכלל
 |  (5)
מרים נאור ואסתר חיות, צילום: נועם מושקוביץ
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, העבירה היום מכתב לנשיאות ונשיאי בתי המשפט ברחבי הארץ. חיות כותבת כי התחקיר ששודר בתוכנית "עובדה" מעורר דאגה לפחות בשני מישורים: "במישור הראשון – מתברר כי יש מי שסבור שאין כל פסול בקידום מינויים של שופטים בישראל על-פי אג'נדה פוליטית.
"כמו כן, יש האומרים כי השינוי היחיד לעומת העבר הוא שבעבר היה שיתוף פעולה בין נציגי הלשכה בוועדה ובין השופטים בוועדה והיום הוא מתקיים בינם ובין הגורמים הפוליטיים בוועדה. הקבלה כזו בטעות יסודההרכב הוועדה לבחירת שופטים תוכנן על ידי המחוקק כך שיתקיים בוועדה איזון בין הגורמים הפוליטיים, נציגי הרשות המחוקקת והמבצעת, לבין הגורמים המקצועייםנציגי הרשות השופטת ונציגי לשכת עורכי הדין.
"מכאן ששיתוף פעולה בין לשכת עורכי הדין ובין השופטים הוא שיתוף פעולה בין שני הגורמים המונחים בראש ובראשונה משיקולים מקצועיים בבחירת המועמדים האיכותיים ביותר לתפקיד. לעומת זאת,שיתוף פעולה בין לשכת עורכי הדין ובין הגורמים הפוליטיים בוועדה, כברית מוצהרתטומן בחובו סכנה כי הבחירה תחתור לקידום אג'נדה פוליטית על חשבון שיקולים מקצועיים. פוליטיזציה של מערכת המשפט עלולה לערער לחלוטין את יסודותיה כמערכת עצמאית ובלתי תלויה. בכוונתי לעשות כל הניתן כדי להגן על עצמאותה של הרשות השופטת וכדי למנוע פוליטיזציה שלהבית המשפט העליון
"במישור השני – נוגע להתנהלות השופטים שנצפו בכתבה. העובדה שמארגני הכנס ומארחיו קיימו עם השופטים שיחות שהוקלטו לצורך הכתבה היא בעייתית מאוד במישור היחסים בינם ובין השופטים. ואולם, התוכנית מציבה גם בפנינו השופטים מראה, על האופן שבו התנהלו אחדים מאיתנו באותו כנס, והתמונה הנגלית אינה מחמיאה, בלשון המעטה. אני בטוחה כי מה שראינו אינו מעיד על הכלל, אך גם כך יש להפיק ממה שראינו את הלקח הדרוש. על הלקחים שיש להפיק נדבר בישיבה הקרובהאני עדיין סבורה כי הכנסים והדיאלוג המקצועי המתקיים במסגרתם בין שופטים לעורכי דין הם בעלי חשיבות. בינתיים, כל מי שמוזמן להשתתף בכנס כזה או אחריצטרך להחליט לעצמו, אם הוא מעוניין להשתתף אם לאו. עם זאת, השופטים שיבחרו להמשיך ולהשתתף בכנסים נדרשים להקפיד על הכללים שנקבעו בעניין זה על ידי הנהלת בתי המשפט, על ידי ועדת האתיקה ועל ידי נשיאת בית המשפט העליון ולנהוג באופן ההולם את מעמדנו כשופטים".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  קצה הקרחון, של ההתנהגות הקלוקלת של השופטים. (ל"ת)
  מושיקו 27/11/2017 07:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בושה וחרפה
  נעמה 27/11/2017 05:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה מצויינת שהבהירה לנו שהעסק מושחת בטרוף,איך עו"ד מניפולטור על יחד עם שרה בעייתית ובעצמה על גבול השחיתות לא מהססים לעשות במינויים כבשלהם, כל המשולש -השופטחם - השרה - העו"ד מגעילים ומבישים..כמה נמוך עוד תרדו.. ואצל החרות האלה אנחנו נישפטים? צמרמורת..
  סגור
 • 2.
  להרחיק את הפוליטיקאים המושחתים
  אייל 26/11/2017 18:51
  הגב לתגובה זו
  1 3
  ממערכת המשפט.הפוליטיקאים מושחתים מטבעם ורק מושחתים יכולים להבחר אסור לתת להם להתערב במערכת המשפטית
  סגור
 • מיתברר שהפוליטיקאים ישרים לידם
  עמוס 27/11/2017 04:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פוליטיקאי יש לו אינטרסים פופוליסטים .שם מה האינטרסים?שופטת רואה טלביזיה יש לה דעה ?
  סגור
 • 1.
  השופטת חיות .. את נאיבית שרת המשפטים מכניסה פוליטיקה
  מוטי 26/11/2017 18:24
  הגב לתגובה זו
  1 2
  השרה שקד פועלת במצח נחושה להכניס חובדי כיפה בעלי דעה ימנית זה לא מספיק חובד כיפה .. צריך גם דעות פוליטיות אז מה הקשקוש כלפי עורכי הדין ? מה הם אמורים לעשות כשר משפטים מנסה להכניס את ההלכה דרך ההדתה דרך מערכת המשפט ? עד שהחילונים לא יתעוררו ויבינו שעוד כמה שנים החילוני יצטרך לקחת את הפקלאות ולזוז מפה שום דבר לא יקרה חמור מאד שאנחנו נאיבים ולא מעורבים
  סגור