1,200 עובדי בנק אגוד ישבתו מחר - סניפי הבנק יהיו סגורים

וועדי העובדים בבנק אגוד: "חלפה תקופת השקט. אנחנו לא נלך כצאן לטבח. אם הבעלים רוצים להיות הנער השליח של בנק המזרחי - זכותה. אנו לא נשתף עם כך פעולה."
 |  (5)
בנק אגוד, צילום: אלי קובין
המאבק במתווה לרכישת בנק אגוד -0.06% אגוד 1,732 -0.06% אגוד בסיס:1,733 פתיחה:1,722 גבוה:1,748 נמוך:1,722 תמורה:163,383 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ע"י בנק מזרחי טפחות מחריף. לראשונה מזה 24 שנים, כ-1,200 עובדי בנק אגוד ישבתו מחר כאשר כל סניפי הבנק יהיו סגורים, ולא תהיה קבלת קהל. כך החליטו אמש ועדי העובדים בבנק, לאחר שנציגי הבעלים הודיעו כי הם אינם מתכוונים לנהל משא ומתן בנוגע להתייעלות הבנק במטרה להותירו כבנק עצמאי.
נציגי הבעלים הודיעו כי הם נחושים למכור ולמזג את הבנק לבנק מזרחי וכי בכוונתם לנהל משא ומתן אך ורק על תנאי המיזוג, כאשר הכוונה היא להביא לפיטורי עד 70% מהעובדים. בתוך כך, הודיעו הנציגים כי בכל הקשור בהסכמי התעסוקה, בכוונתם להפריד את עובדי בנק אגוד שיוותרו לאחר הפיטורים מהסכמי התעסוקה של עובדי בנק המזרחי.
וועדי העובדים בבנק אגוד: "חלפה תקופת השקט. אנחנו לא נלך כצאן לטבח. אם הבעלים רוצים להיות הנער השליח של בנק המזרחי - זכותה. אנו לא נשתף עם כך פעולה. עובדי בנק אגוד ינהלו מאבק בלתי מתפשר כדי למנוע את המיזוג. לא מתקבל על הדעת לסגור בנק רווחי ויציב תוך פגיעה ב 1,200 עובדיו המסורים."
"יתכן כי בבנק ישראל מבקשים לחסוך במשאבי פיקוח על בנקים קטנים, לפיכך פועלים לצימצומם תוך פגיעה בתחרות וחיזוק בעלי השליטה בבנקים הגדולים, אשר ממילא מחזיקים בעוד תאגידים רבים במשק.אין ספק כי המרוויחים הגדולים יהיו משפחת עופר, לנדאו, מנור, אלמוג, שלמה אליהו ועוד. מיזוג שכזה הוא רע לעובדים ורע ללקוחות. כך גם לדידם של כלכלנים בכירים, ופקידי האוצר. לקוחות כלל הבנקים בסופו  של יום ישלמו מחיר כבד מאוד. הריבית על ההלוואות תעלה ועל הפקדונות תרד ו״חשבון הפוך״ יעלם. עובדי בנק אגוד לא מתכוונים לוותר. ננהל מאבק נחוש  ובלתי מתפשר."
 
נזכיר כי בשבוע שעבר דחתה המפקחת על הבנקים בבנק ישראל את עמדת אגף התקציבים באוצר ואמרה שמיזוג של בנק איגוד בבנק מזרחי-טפחות לא ייפגע בתחרות, כאשר לדבריה, ההחלטה למכור את בנק איגוד היא החלטה של הבעלים, חלקם חייבים לפי חוק. (לכתבה המלאה)
השבתת הבנק מחר הינה צעד ראשון בשורה של צעדים שבכוונת עובדי הבנק לנקוט שיכללו פעולות ארגוניות, תקשורתיות ומשפטיות.
מבנק אגוד נמסר: ״שלושת הוועדים בבנק אגוד - ועד המנהלים, ועד הפקידים וועד אגוד מערכות - הודיעו היום, 30.10.17, על כוונתם להשבית את סניפי הבנק ליום אחד, מחר, 31.10.17. שביתה הוכרזה על רקע המו״מ המתנהל למכירת בנק אגוד לבנק מזרחי טפחות. הנהלת הבנק פועלת למזעור הפגיעה בלקוחות״.
תגובת קבוצת הבעלים של בנק אגוד: "קבוצת הבעלים מצרה על כך שלאחר שנים ארוכות של שיתוף פעולה בוחרים העובדים לנתק מגע במקום לשבת להידברות רצינית. בעלי השליטה מחזיקים בבנק עשרות שנים שבהן לא הניב הבנק תשואה נאותה על השקעתם. מזה 9 שנים הבנק גם לא מחלק דיבידנדים. הסיבות לכך רבות ומגוונות , אך הגורם העיקרי הוא נטל ההוצאות הכבד של הבנק , שהופך אותו לבנק לא יעיל שקשה לשפר את ביצועיו בגלל גודלו והסביבה הרגולטורית בארץ ובעולם. עתידו בעידן של טכנולוגיה וחדשנות, שאינה מבוססת על כוח אדם, לוט בערפל, בעיקר בהתחשב בכך שאין לבנק מערך מיחשוב עצמאי."
"לפיכך החליטו הבעלים למכור את מניותיהם יחד עם שלמה אליהו , המחויב למכור עפ"י דין. הבעלים השקיעו מאמצים רבים למצוא קונה ראוי, בארץ ובחו"ל, שישמור על עצמאותו, אך קונה כזה לא נמצא. הבנק מוכן לשבת עם העובדים למו"מ במטרה לשלב מאות מעובדיו במסגרת העסקה המתגבשת. קבוצת הבעלים הודיעה על כך לעובדים והיא קוראת להם להתיישב למו"מ רציני שישמור ככל הניתן על זכויותיהם. אין ספק שמבחינת העובדים ,חלופה זו עדיפה בהרבה על חלופה שבמסגרתה תימכר פעילות הבנק בחלקים."

 
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מצבנו טוב אם כך
  הגר 31/10/2017 19:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מצבנו טוב אם בזה מתעסקים. למי איכפת אם יקנו את איגוד או לא? וחוץ מזה איזה אינטרס צרכני הבנק הזה משרת?
  סגור
 • 3.
  ל-2 רמת אמינות:
  האדמוני 30/10/2017 16:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עובד בפלייבוי ושונא נשים לא צנועות
  סגור
 • 2.
  בנק מושחת
  עובד באגוד 30/10/2017 13:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לבנק אגוד אין זכות קיום, לא רווחי. וטוב שימוזג
  סגור
 • 1.
  העובדים צריכים לשמוח
  רונית 30/10/2017 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מי שיאכל אותה זה אנשי הועד וחלק מהדרג הבכיר. עובדי הביניים צריכים לוודא שהקביעות והתנאים ישמרו והם יזכו לבנק הרבה יותר יציב.
  סגור
 • מסכים , יש הרבה דברים שצריכים לעשות
  רן 31/10/2017 10:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשביל לשפר את עולם הבנקאות בארץ אבל לא בטוח שלעצור את המיזוג זה אחד מהם.
  סגור