ביקושי שיא לחברת החשמל. השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהרחבת שתי סדרות אג"ח קיימות

חברת החשמל השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהרחבת 2 סדרות אג"ח קיימות. במסגרת הרחבת סדרות אג"ח 28 ו-29 נרשמו בקושי שיא של כ-5.1 מיליארד ש״ח.
 |  (1)
חברת החשמל, צילום: יוסי וייס

חברת החשמל השלימה בהצלחה את השלב המוסדי במסגרת הרחבת שתי סדרות אג"ח קיימות: סדרה 28 (שקלית, מח"מ 3.2) וסדרה 29 (צמודה, מח"מ 6.8) וגייסה כ-2.9 מיליארד ש״ח .
לאור ההיקף הגדול של הביקושים, אישר דירקטוריון החברה את הגדלת ההנפקה מסך של 2.0 מיליארד ש"ח לסך כולל של  כ-3.3 מיליארד ש״ח.

אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "ההצלחה הגדולה והמרשימה של ההנפקה מעידה פעם נוספת על הבעת האמון של הגופים המוסדיים בישראל בהחלטות האסטרטגיות והמדיניות הפיננסית שמוביל הדירקטוריון, בניהול הפיננסי האחראי והשמרני של  הנהלת חברת החשמל, וביציבותה הפיננסית של החברה. עדות נוספת לכך היא העלאת דירוג החברה רק לפני  מספר ימים. חברת החשמל מקדמת בשנים האחרונות תכנית אסטרטגית לשינוי אירגוני והתייעלות שיאפשרו לחברה להמשיך ולהוביל את משק האנרגיה בעידן של תחרות. היכולות המוכחות של הנהלת החברה להוביל תהליכים מורכבים ואתגריים בסביבה הדינמית, המשתנה, המורכבת והלא יציבה, בראשיתו של עידן התחרות הן מרשימות  מאד".    
עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל : "העלאת דרוג החברה ערב ההנפקה מעידה על יציבותה הפיננסית ועל ניהול חוב אחראי ושקול. חברות הדירוג הביעו אמון בהתנהלות החברה והמשקיעים קראו נכון את המפה, ובהתאם לכך לא חששו להשקיע בהיקפים מרשימים".
אבי דויטשמן, סמנכ"ל הכספים בחברת החשמל: "ההנפקה הנוכחית שיקפה פעם נוספת את אמון המשקיעים בחברת החשמל.  הקשר השוטף עם המשקיעים יצר תשתית של יחסי שקיפות ואמון המהווים בסיס איתן למהלכים הפיננסיים של חברת החשמל ובראשם ניהול החוב".
 
בסדרה 28  גייסה החברה כ-0.37 מיליארד ש"ח ובתשואה לפידיון של 0.91% ומרווח של 0.5% מעל אג"ח ממשלתי.  ובסדרה 29 גייסה החברה כ-2.52 מיליארד ש"ח ובתשואה לפידיון צמודה למדד של 1.35% במרווח של 1.14% מעל אג"ח ממשלתי צמוד.
בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מובילים בשוק ההון המקומי ונתקבלו ביקושים  בהיקף  כולל  של כ - 5.1 מיליארדי ש"ח.
שלב המכרז הציבורי יתקיים ביום שני הקרוב .(23.10.17)

אגרות החוב מדורגות: ilAA על ידי מעלות S&P באופק יציב ו-Aa2.il באופק יציב על ידי מדרוג. 
ב-16 באוקטובר, 2017, העלתה חברת הדירוג S&P Global ratings את דירוג האשראי הבינ"ל של חברת החשמל לישראל בע"מ מ-(-BBB) ל-(BBB). בעקבותיה העלתה S&P מעלות את דירוג המנפיק של חברת החשמל ל-'ilAA ' מ- 'ilAA' והוציאה אותו מרשימת מעקב עם השלכות מתפתחות. תחזית הדירוג באופק יציב. 

במסגרת דוח הדירוג מציינת חברת S&P מעלות, בין היתר, כי המסגרת הרגולטורית שבה פועלת חברת החשמל לישראל השתפרה בשנים האחרונות בעקבות שיפור ביחסים עם הרגולטור. חברת הדירוג ציינה כי התחזית היציבה משקפת את הערכתה שהפרופיל העסקי של חח"י התחזק באופן בר-קיימא ושהחברה תשמור על יחס של מזומנים מפעילות שוטפת לחוב בשיעור שיעלה על 12% בממוצע בשנים הקרובות. חברת הדירוג מעריכה כי הסבירות של תמיכה ממשלתית יוצאת דופן בחח"י גבוהה מאד, דבר המשקף את חשיבותה של חברת החשמל לישראל, למשק המקומי כיצרנית החשמל המרכזית, למרות הירידה בנתח השוק, ואת מעמדה המונופוליסטי כחברת הולכה ומנהלת מערכת החשמל.
הנפקת סדרות האג"ח בוצעה בהתאם לתשקיף המדף שפרסמה החברה בחודש נובמבר 2015.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עושק בהמשכים
  אורן 20/10/2017 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לא מספיק דופקים אותנו עם מחירים בשמיים שלא הרגשנהרגשנו את המעבר לגז כפי שהבטיח הצמד שטייניץ וביבי עכשיו גם שנים את כספי הפנסיה באותו סל רעועה
  סגור