בג"ץ דחה את העתירה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת

לאחר שהמדינה הציגה את עמדתה בשימור הסטטוס קוו בנוגע לתחבורה הציבורית בשבת, בג"ץ החליט על דחיית העתירה בנושא
 |  (3)
אוטובוס אגד, צילום: Bizportal
אכזבה נוספת לעותרים. בג"ץ החליט היום (ב') על דחיית העתירה שהגישו ח"כ תמר זנדברג, תנועת "ישראל חופשית", עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון והמרכז הרפורמי לדת ומדינה, הדורשת להתיר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. ההכרעה מגיעה כשבוע לאחר התגובה שהגישה המדינה לבג"ץ בנושא בטענה כי העתירה אינה מצדיקה התערבות שיפוטית.
בתגובה להחלטה אמר סמנכ"ל עמותת חדו"ש כי "צר לנו שבג"ץ, למרות שהבין את הצורך החיוני בתחבורה ציבורית בשבת לחלקים גדולים בציבור, קיבל את עמדת משרד התחבורה ובחר שלא לדון בעתירה לגופה מטעמים טכניים. משרד התחבורה הוכיח פעם נוספת כי בשל לחץ החרדים הוא מוכן להקריב את צרכיהם של רוב תושבי המדינה, ולהתעלם מרצון הציבור כפי שהוא מתבטא בסקרים שערכה חדו"ש לאורך השנים". 
כזכור, בתחילת אוגוסט, חשפה חדו"ש נתונים מסקר דעת קהל שערכה בנושא בועדת המשנה לענייני תחבורה ציבורית בכנסת. על פי ממצאי הסקר שערך מכון סמית עולה כי 73% מהציבור היהודי בישראל תומכים בקיומה של תחבורה ציבורית בהיקף מלא (28%) או מוגבל (45%) בשבתות וחגים. בין התומכים גם רוב למצביעי מפלגות הקואליציה האזרחיות.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  צודקים שופטי בגץ
  רוני 13/09/2017 16:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  רוב אזרחי ישראל אינם רוצים בתחבורה ציבורית בשבת.ואל לו למיעוט לנסות לאנוס חילול שבת על הרוב.ואיך אני יודע שהרוב לא רוצים תחבורה ציבורית בשבת.כי רוב אזרחי ישראל בחרו בקואליציה שאינה מתירה תחבורה ציבורית בשבת.וגם אם מחר תהיה קואלציה בראשות העבודה לא יתירו תחבורה ציבורית בשבת.
  סגור
 • 1.
  חכו חכו, עוד כמה שנים החרדים יהיו רוב. ואז
  אחד 11/09/2017 14:25
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כל החילונים ישבו בשקט בשקט. ישמרו שבת, וישנו צהריים.
  סגור
 • נראה לי יותר שהחילוניים יעזבו
  אהרון 13/09/2017 07:29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  וזה יקח עוד מאות שנים
  סגור