תביעת ענק: 45,000 איש נגד חברת אגד

 |  (3)
אוטובוס אגד, צילום: Bizportal
נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים הגישה היום (ב') בקשה לאישור תובענה ייצוגית על סך 67.5 מיליון שקל נגד חברת אגד בטענה כי אינה מפעילה מערכת כריזה לאנשים עם מוגבלות כנדרש בחוק. זו הפעם הראשונה שגוף ציבורי בישראל מגיש בקשה לאישור תובענה כזו.
הבקשה הוגשה בשמם של 45,000 אנשים עם מוגבלות. על פי הבקשה, חברת אגד מפרה את חוק ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות באופן שיטתי, בכך שאינה מפעילה מערכת כריזה בכלל האוטובוסים העירוניים שפועלים מטעמה. בסדרת בקרות מדגמית מקיפה שערכה הנציבות זוהו 156 הפרות כריזה מצד חברת אגד, שהן 30% מתוך 570 בדיקות שנערכו.
"החובה החוקית נועדה לאפשר לאנשים עם מוגבלות לעשות שימוש עצמאי ושוויוני בשירותי התחבורה הציבורית. מערכת הכריזה מאפשרת לרבים מהם להמתין בתחנה בנחת לאוטובוס ולמצוא את דרכם למעוז חפצם, באופן עצמאי. העדר הנגישות פוגע בזכותם לכבוד ובחופש תנועתם", אמר אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
הנציב טורם הוסיף ואמר כי "אין תקלה נקודתית שיכולה להסביר כמות כה משמעותית של ליקויי נגישות, לאורך תקופה כה ארוכה. אגד היא שחקן מרכזי ומשמעותי בתחום התחבורה הציבורית בארץ, כך שלהפרות אלה השלכות על אלפים מאזרחי ישראל. זו אמנם הפעם הראשונה שפעלנו באופן של תובענה ייצוגית, אך נמשיך לפעול כך ככל שיעלה הצורך".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שומע את הכריזה עד לבית שלי
  אזרח 21/08/2017 18:43
  הגב לתגובה זו
  3 2
  כאחד שגר קרוב לתחנת אוטובוס של אגד אני שומע את הכריזה של האוטובוס עד לביתי והאמת שזה גם קצת מפריע... לא יודע על סמך מה יש תביעה..
  סגור
 • לי נראה שאתה אחד מהמוגבלים
  יורם 22/08/2017 08:19
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אבל שכלית
  סגור
 • שומע את הבבוניות שלך עד לפה.
  cucu 21/08/2017 22:54
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אווו אההה אהה אההה.
  סגור