הותר לפרסום: בן 32 חשוד שסחט את אחד הבנקים הגדולים - ודרש כסף בביטקוין

מדובר בעובד לשעבר בחברה שמספקת שירותים למספר בנקים ומשרדים ממשלתיים - הנה פרטי הפרשה 
 |  (5)
פרשה חדשה
בית המשפט התיר כעת לפרסום כי משטרת ישראל באמצעות יחידת להב 433 עצרה לפנות בוקר, בתום חקירה מורכבת וסמויה, שהתנהלה בשת"פ הרשות הלאומית להגנת הסייבר, תושב הצפון בן 32,  בחשד כי סחט את אחד הבנקים הגדולים במדינה וחברות נוספות במשק, ואיים לחשוף מאגרי נתונים של לקוחות אם לא יקבל מהנהלת הבנק והחברות המסחריות, סכום כסף של מעל מיליון שקלים, במטבע מסוג ביטקוין. 
מהמשטרה נמסר כי מערך הסייבר של משטרת ישראל ערוך עם כלים מקצועיים, על מנת להתמודד עם איומי הסייבר ולפיכך,  בתום חקירה מואצת, בשת"פ הרשות הלאומית להגנה בסייבר, ארגוני משטרה בעולם ופעילות ייחודית ברשת ה"דארקנט", הצליחה המשטרה לחשוף ולשים את ידה על החשוד בעבירות,  בטרם הצליח לבצע את זממו.  
ראשיתה של הפרשה, במיילים שנשלחו אל הנהלת הבנק והחברות כבר בסוף חודש יולי 2017 מהחשוד,  שהנו עובד לשעבר בחברה המספקת שירותים למספר בנקים ומשרדים ממשלתיים, בינהם הבנק המדובר. עפ"י החשד הצליח החשוד להשיג מאגרי נתונים של הבנק, דוגמת פרטי זיהוי לקוחות,  ודרש כופר כסף תמורת אי פרסום הנתונים ומכירתם – דבר שעלול היה לפגוע בבנק ובחברות.
בתוך כך, יחידת הסייבר בלהב 433 ויחידת המו"מ  של משטרת ישראל, החלו בחקירת הפרשה,  לצד התנהלות במיילים מול הסוחט,  על מנת לאתר את החשוד שהסווה את זהותו ברשת ולבסס את הראיות הנדרשות נגדו, תוך נטרול האיום.
הבוקר, עם הסרת צו אסור הפרסום, ניתן כאמור לפרסם, כי צוותי משטרה מיוחדים של להב 433  ערכו חיפושים במספר זירות על מנת לאתר את החשוד ולנטרלו, תוך השתלטות במקביל על מחשבו ונגישותו לרשת ולסיים את הפרשה בהצלחה, עם מעצר החשוד, איסוף הראיות הנדרשות והשבת המידע הרגיש לבעליו למניעת הנזק הפוטנציאלי.
במקביל לחקירה המשטרתית, צוותים של הרשות הלאומית להגנת הסייבר, יחד עם הפיקוח על הבנקים , פעלו כדי לוודא שלא נגרם נזק למערכות הארגון, שלא היתה פגיעה בחשבונות הלקוחות ולא נפגעה רציפותו התפקודית ובכדי לשפר את חוסנן של מערכות הבנק.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ביטקוין זה מטבע של כסף שחור ועבריינים איך עדין לא מצאו בו (ל"ת)
  אחד העם 20/08/2017 15:44
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • ביטקוין זה ז'טון מפלסטיק שהנפיקה חבורת עבריינים
  שמטוב 20/08/2017 21:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מיליארדרים (מהסוג של ג'ורג') סורוס. כל ז'טון שנקרא _ביטקוין_ לא שווה את הפלסטיק ממנו הוא עשוי. אבל יש מספיק פריירים בעולם שחושבים את עצמם למתוחכמים עד הרע בו יגלו שהכיסים שלהם מרוקנים מכסף. כל התחכומים של הביטקוין הן חלק ממסע ההונאה שנועד לשכנע שהז,טונים מפלסטיק שהם קונים שווים משהו. לבעלי השליטה על הקזינו של ביטקויינים יש שליטה מלאה על השער של הביטקויינים. הם יכולים להעלות את הערך שלהם ב- עשרות אחוזים או להוריד אותו בעשרות אחוזים על ידי קניה ומכירה מדומות (כמו שעושים בהרצה של מניות). ברגע שיתחשק להם הם יורידו את שער בהיטקוין למשהו כמו "דולר לביטקוין " יפרעו את החובות המצחיקים שלהם ויברחו עם המזומנים בדולרים אמיתיים. תנחומי לפריירים שמחזיקים ביטקוינים בחשבןונות שלהם, גם עכשיו הם לא יוכלו לפרוע את מה שיש להם בשערים הדמיוניים שמתפרסמים. שינסו למכור ביטקויינים בכמות גדולה והם ישמעו סיפורי סבתא למה הם לא יכולים למכור את הביטקוינים שלהם.
  סגור
 • 3.
  עשה
  רוי 20/08/2017 15:07
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מצווה
  סגור
 • 2.
  גנבים
  א 20/08/2017 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 2
  על זה נאמר הגונב מגנב פטור
  סגור
 • 1.
  יום רבעי בזק מוציאה דוח זהב (ל"ת)
  דוד 20/08/2017 14:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור