פעם נוספת: ראש עיריית רמת גן נחשד בעבירות של מתן שוחד

 |  (6)
משטרת ישראל. פרשת ישראל ביתנו מגיעה לענף הפרסום, צילום: Bizportal
פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (ד') כי נשקלת העמדתו לדין של ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר בגין עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. על פי החשדות, במהלך הבחירות בשנת 2013, פנה זינגר לגורמים שונים והבטיח כי יקדם את מינויים למשרות שונות בעירייה, תמורת פעילותם לקדם את בחירתו לראשות העירייה. 
בתוך כך, נבחנת גם העמדתו לדין של עו"ד אריאל למפל, ששימש כיועצו של זינגר בבחירות לראשות העירייה. על פי החשד, בסמוך לחודש יוני 2013 פנה זינגר ללמפל, שעסק בייעוץ פוליטי, וביקש ממנו להצטרף למערכת הבחירות כיועץ ללא שכר. בתמורה, הבטיח לו זינגר כי במידה וייבחר יפעל למינויו לתפקיד של יועץ לראש העיר בשכר. למפל נענה לבקשתו ובמהלך מערכת הבחירות קיבל זינגר מלמפל שוחד בגובה של כ-70,000 שקלים, תוך שהסתמך על הבטחת המשרה. בפועל, לאחר היבחרו, הציע זינגר ללמפל משרות להן סירב ולבסוף השיב לו את כל הסכום במזומן, תוך שביקש לשמור את העברת הכסף בסודיות.
במהלך חקירת המשטרה עלה כי באחד המקרים, זינגר חשוד שהגיע לביתה של פעילת ליכוד ברמת גן והבטיח לה מינוי בעירייה במידה ותצטרף כפעילה מטעמו במערכת הבחירות. זינגר גם הבטיח לבתה עבודה כעורכת דין עצמאית בתיקי העירייה. לאחר שנבחר החל זינגר לפעול על מנת לקיים את הבטחותיו, אשר בסופו של יום לא קוימו, מסיבות שונות.
במקרה אחר, חשוד זינגר בכך ששילב את אחד הפעילים בעבודה בעירייה ובהמשך אף הורה לאחד הנציגים שישבו בוועדת המכרזים בעניינו להצביע בעדו לתפקיד. זינגר אף פנה לעובד בכיר בעירייה והבטיח לקדמו בעירייה במידה ויעבוד במערכת הבחירות. ואכן, לאחר שנבחר לראשות העיר, פעל זינגר לקידומו של העובד ולהעלאת שכרו. בשני מקרים נוספים הבטיח זינגר לשתי נשים עמן הייתה לו מערכת יחסים קרובה כי ידאג למינוין לתפקידים שונים, פעל לטובת קידום מינויים אלו, והן אכן זכו במכרזים באותם תפקידים.
כזכור, ראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר, הורשע ונידון ל-5.5 שנות מאסר בגין עבירות של שוחד, הלבנת הון ושיבוש הליכי חקירה. הערעור שהגיש לביהמ"ש העליון נדחה פה אחד על ידי השופטים. עם זאת, החליטו השופטים לקצר את עונשו לשלוש שנות מאסר.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ומה עם נכסי העירייה שהועמדו לטובת קפה רוטשילד בגרושים (ל"ת)
  gg 20/08/2017 08:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ושמועות על ניפוח חוזים לאספקת סנדביצים וארוחות ? (ל"ת)
  gg 20/08/2017 08:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  משחקים פוליטיים
  משה 20/08/2017 08:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קשקוש , הכל נובע מקבאה וצרות עין של יריב פוליטי שהפסיד .. לזינגר לא היה גרוש . איזה שוחד ?
  סגור
 • 3.
  מי לא
  רום 17/08/2017 09:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזה מתמודד לא מבטיח תפקידיםהאם המקורבי לראשי הממשלה לא קיבלו הבטחותובעצם לפני כל הצבעה חשובה נותנים הבטחות תמורת אצבע
  סגור
 • 2.
  נראה לי שהשחיתות הזו פושה בכל העיריות בארץ (ל"ת)
  והאזרחים משלמים 16/08/2017 19:20
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 1.
  וזה לא כל מעשיםשל זינגר.
  ישראל ישראלי 16/08/2017 19:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ושלא יעבדו עליכם. הוא וחבריו חייבים לשבת בכלא. רומני גנב.
  סגור