ועדת השחרורים החליטה על קיצור עונשו של אולמרט

 |  (8)
אהוד אולמרט, צילום: יותם רונן
ועדת השחרורים החליטה הבוקר (ה') לקבל את בקשתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לשחרור מוקדם. בתוך כך, עונשו יקוצר בשליש והוא צפוי להשתחרר מכלא מעשיהו כבר ביום ראשון הקרוב. הפרקליטות נדרשה להודיע האם בכוונתה לערער על ההחלטה עוד היום.
כזכור, אולמרט הורשע בקבלת שוחד ונגזרו עליו 27 חודשי מאסר, מתוכם ריצה שנה וארבעה חודשים. על פי תכנית השיקום, אולמרט יתנדב בעמותות וימשיך בטיפול שהחל לקבל בכלא.
לפני כשבועיים אולמרט הגיש לראשונה בקשה לנכות שליש מעונשו אך הפרקליטות התנגדה נוכח החשדות שהעביר חומרים מסווגים מהכלא להוצאת הספרים "ידיעות אחרונות". ימים ספורים לפני הדיון הראשון בוועדת השחרורים פשטה המשטרה על ההוצאה והחרימה עותקים מספרו של אולמרט.
שני אילוז, עורכת דינו של אולמרט, התייחסה להחלטת הוועדה ואמרה כי "אולמרט שמח מההחלטה, אך עדיין מוטרד מהדברים שהוטחו בפניו ופורסמו שלא כדין. אני מברכת על החלטת הוועדה, היא קיבלה את כל הטענות שלנו אחת לאחת. נכון לעכשיו אולמרט ישוחרר ביום ראשון". עוד הוסיפה אילוז כי "ועדת השחרורים קבעה שהספר נכתב לפני שמישהו אמר לו שאסור לו להוציאו".
בקשת הפוליטית כבר הביעו תמיכה בשחרורו של אולמרט. ח"כ ציפי לבני התייחסה להחלטה ואמרה כי ההחלטה ראויה. גם השר להגנת הסביבה זאב אלקין בירך על ההחלטה, ואמר: "כל אחד אחר במקומו היה משוחרר מזמן. רצון הפרקליטות לערער ולעכב את השחרור מידית בלי שאפילו למדו לעומק את ההחלטה, נראה כמו רדיפה אישית של איש שתרם תרומה גדולה למדינת ישראל. תניחו לו להמשיך את חייו!".
שר החינוך נפתלי בנט התבטא בנושא בשבוע שעבר ואמר כי "הגיע הזמן להוציא לפועל את מידת הרחמים ולא רק את מידת הדין". שר האוצר כחלון הצטרף לדברים ואמר כי "אולמרט נשפט וריצה את עונשו כחוק ואין לבזותו או להשפילו מעבר לכך".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  מגיע לו זר פרחים-ירושלים באר שבע ועוד הרבה חייבים לו
  דוד 03/07/2017 13:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1.אני בשכונת נווה יעקב כאשר מחבל בא ירא הרג מגבניקית ונפצעי גם אחרים-לאחר שעה הגיע אולמרט עם סגנו{הינו מכירים מתנועה} ניגשתי אליו אמרתי אדוני כאן פתוח ערבים באים חופשי עולים לאוטובוסים סוף יום יורדים הולכים בתיהם בצד שני{קשה להבחין מי מתוכם מחבלים אבל מאזין כל הזמן מסית} ענה לי ידידי אנחנו נשים גדר נימנע מהם להסתובב כאן-הודות לו יש לנו גדרות בטון בזכותו-הוא בנה גשרים איפשר הקמת מפעלים בדרום-לכן אביא לו זר פרחים.
  סגור
 • 7.
  למה????
  אזרח 02/07/2017 21:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מהראוי שראש ממשלה שהיא משרת אמון יהיה לדוגמא. ואם נמצא שהוא מושחת, ישמש דוגמא לכל הפוליטיקאים האחרים ויקבל עונש חמור ולא קיצור!!!
  סגור
 • 6.
  כל הכבוד לועדת השחרורים שנהגו בו בכבוד (ל"ת)
  אריאל 30/06/2017 13:48
  הגב לתגובה זו
  0 9
  סגור
 • 5.
  אשכנזי
  דניאל 30/06/2017 12:23
  הגב לתגובה זו
  5 1
  בוזגלו לא היה משוחרר. תרם עשה גנב. בל אשכנזי.וזה העיקר
  סגור
 • 4.
  ועדת השיחרורים צריכה להסביר מה ההבדל
  אזרח 29/06/2017 15:33
  הגב לתגובה זו
  8 1
  בין אולמרט לקצב-ששניהם אינם מודים באשמה!
  סגור
 • 3.
  למה אין שוויון בפני הצדק???????
  ד"ר משה פרץ 29/06/2017 10:26
  הגב לתגובה זו
  6 2
  ועדת השחרורים המליצה לששחרר את אולמרט ולהפחית שליש מאסרו. אולמרט שולל את החלטת בית המשפט בו הואשם בקבלת שוחד. אינו מודה באשמתו ואינו לוקח אחריות ומכך נובע שגם אינו מתחרט על מעשיו הנלוזים. במיקרים, דומים, כגון פרשת קצב, זו היתה עילה למנוע שיחרור מוקדם מהכלא. מדוע אצל אולמרט קיימת איפא ואיפא?
  סגור
 • 2.
  טיפוס מתועב! (ל"ת)
  יאל 29/06/2017 10:21
  הגב לתגובה זו
  7 4
  סגור
 • 1.
  בהצלחה.. בריאות ואושר (ל"ת)
  איציק 29/06/2017 09:43
  הגב לתגובה זו
  4 7
  סגור