הנשיא טראמפ: "תמיד אעמוד לצד ישראל"

 | 
טראמפ בישראל
בנאום מסכם שנשא במוזיאון ישראל בירושלים, טראמפ פתח את דבריו בהתייחסות למתקפת הטרור במנצ'סטר ואמר כי "זה דבר נורא ואיום. עשרות אנשים חפים משפע נרצחו באכזריות בהתקפה על האנושות. אנו חייבים להביס את אידאולוגיית השנאה הזו ולהגן על האזרחים שלנו ועל כל אזרחי העולם". מוקדם יותר אמר: "מעתה ואילך אקרא למחבלים לוזרים. לא אכנה אותם מפלצות כי הם יחשבו שזה שם נהדר. נראה עוד מהם בעתיד, אך זכרו שהם לוזרים".
על ביקורו בארץ אמר: "המסע הזה מתמקד באיחוד אומות סביב המטרה של הבסת הטרור. זו זכות לעמוד כאן, בלב ירושלים  ולדבר מול אנשי ישראל וכל האחרים במזרח התיכון שרוצים שלום ושגשוג. כל האנושות נמצאת תחת איום הטרור. הממשל שלי מחויב לעזור לקואליציה של האומות נגדו".
"בתחילת השבוע דיברתי במפגש פסגה בערב הסעודית, מפגש המייצג הזדמנות להתגבר על המחלוקת של המחנות. הקונפליקט יסתיים כאשר העמים יחליטו שהספיק להם. אני יכול לומר לכם שהפלסטינים מוכנים להושיט יד לשלום, וגם בנימין נתניהו רוצה שלום".
עוד הוסיף טראמפ: "אני עומד נפעם מול ההישגים של העם היהודי שעמד ברדיפות והדיכוי לאורך כל הדורות. דאע"ש, איראן ומנהיגיה קוראים להשמדת ישראל - לא במשמרת שלי. אני מבטיח לכם - הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ישראל". בנאומו הודה רה"מ נתניהו על תמיכת טראמפ בישראל והתייחס לפגישתו עם עבאס: "אני מקווה שהוא מבין את העקרונות לשלום - עליו להפסיק להלל את הרוצחים".
בתום פגישה עם נשיא ארה"ב הבוקר בבית לחם, התייחס אבו מאזן לעימות המדיני ואמר כי "העימות אינו בין דתות. הבעיה שלנו היא הכיבוש וההתנחלויות ובכך שישראל לא מכירה במדינה הפלסטינית. זו הבעיה של פתרון שתי המדינות. אין לנו בעיה עם היהדות, יש לנו בעיה עם הכיבוש". בהמשך דבריו פנה לטראמפ: "אנו מחויבים לשתף פעולה להשגת שלום היסטורי בינינו ובין הישראלים. אני מקווה שיירשם בספרי ההיסטוריה שאתה הנשיא האמריקני הראשון שכונן שלום בין ישראל לבין הפלסטינים. אני מושיט לך את ידי כדי להיות שותף במשימה האצילית והאפשרית הזאת".
בהמשך לדבריו של אבו מאזן אמר טראמפ: "אני שמח שאבו מאזן הצטרף לוועידה והתחייב להילחם בשנאה ובטרור. מעניין שפגישתנו קרתה דווקא בבוקר נורא שכזה. השלום לעולם לא ישרור בסביבה בה האלימות שולטת, ממומנת ומתוגמלת. צריך להיות נחושים ולגנות כל מתקפה. השלום הוא משהו אשר עלינו לעשות כל יום". עוד הוא הוסיף כי לא ניתן להילחם בטרור ומנגד לשלם למחבלים. 
לאחר ביקורו בארץ ימריא טראמפ לאיטליה, שם הוא צפוי להיפגש עם האפיפיור פרנציסקוס.
ח"כ עופר שלח הגיב לדברי טראמפ ואמר: "הנשיא טראמפ אישר לכל אורכו, מריאד ועד ירושלים, את מה שאנחנו אומרים כבר זמן רב: זהו עידן של הזדמנות יחידה במינה, והוא נחוש לנצל אותה. אלא שלכך נדרשת מנהיגות ישראלית, פלסטינית ואיזורית, כמוה לא ראינו עד כה".
יו"ר האופוזיציה הרצוג אמר כי "הנשיא טראמפ הביא שינוי דרמטי באווירה במזרח התיכון, עכשיו צריך לתרגם את השינוי הזה ולפרוט אותו לפרוטות".
שר הפנים אריה דרעי צייץ בחשבון הטוויטר: "מעריך ומוקיר את אופן ביקורו של הנשיא טראמפ ומשפחתו בכותל המערבי. הביקור כיבד את המקום הקדוש לעם היהודי ונעשה לפי מנהגי המסורת. נאום מרשים של נשיא ארהב, דונלד טראמפ. תמיכה בלתי מסויגת בביטחון בישראל, תמיכה מוחלטת בשגשוגה של מדינתנו. הברית בין ארה״ב לישראל חזקה מתמיד".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה