העליון דחה את דוידוביץ' - "גלובס" הולך לאלונה בר און

בנוסף, העליון הטיל על דודוביץ' את שכר הטרחה לכונסים בסך 100 אלף שקל
 | 
מערכת גלובס, צילום גולשים
עכשיו זה סופי - עיתון "גלובס" יימכר לידי אלונה בר און. בית המשפט העליון דחה היום את ערעורו של האוליגרך הרוסי, דוד דוידוביץ', ובכך אימץ את החלטת המחוזי שאישר את הצעתה של אלונה בר און, בתו של מייסד העיתון חיים בר און, בגובה של 106 מיליון שקלים לרכישת מניות מוניטין. בנוסף, העליון הטיל על דודוביץ' את שכר הטרחה לכונסים בסך 100 אלף שקל.
נזכיר כי דוידוביץ' ערער על החלטת המחוזי לאחר שהצעתו לרכישת העיתון נדחתה, וזאת למרות שהיתה גבוהה יותר מזו שהגישה בר און. עם זאת, נזכיר כי דוידויץ' העלה את ההצעה בזמנו רק בתום הדיון בעניין, כך שבית המשפט העליון התבקש ביום חמישי האחרון להכות על הפטיש ועם ההחלטה היום לחתום את הליך ההצעות.
בסיכום ההחלטה נכתב: "מול הצעתו של המערער, הנחזית כהצעה העדיפה בהיבט הכספי, העמדנו את השיקולים הבאים: נקודות המוצא לפיהן בית המשפט לא יחליף שיקול דעתו בשיקול דעת בעלי התפקיד; מתן משקל לעמדת הנושה המובטח והחייב בסיטואציה ייחודית בה השאת התמורה לא תועיל לכלל הנושים; מתן משקל להתרשמותה של הערכאה הדיונית; עקרון סופיות הדיון; עדיפות ל"בעל בית אחד"; שיקולים לבר נשייתיים כמו הזיקה המיוחדת של משפחת מייסדי העיתון ורצונם המוצהר של העיתונאים. ולבסוף, נזכיר כי כנגד עמדתו של המערער נקבצו ותמכו בהצעתה של אילקורפ כל המעורבים: כונסי בל"ל, כונסי בנה"פ, הכונס הרשמי, המנהל המיוחד על נכסי פישמן והעיתונאים. גם לכך משקל משל עצמו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה