גלו פתרונות טבעיים שעוזרים

 |  (1)
sportt, צילום: יח"צ
שעות במשרד וסובלים מכאבי ברכיים ושחיקת סחוס? גלו פתרונות טבעיים שעוזרים
גם אתם חיים את אורח החיים המודרני, עובדים שעות ארוכות וסובלים מכאבי ברכיים חוזרים ושחיקת סחוס? הכירו את הסיבות העיקריות לכאבי ברכיים בימינו והטיפולים האלטרנטיביים האפשריים, כי גם לכם מגיע להשתחרר מהכאב וליהנות מאיכות חיים טובה יותר.
 
מצטער אדון, אין פתרון לבעיה בברכיים, אתה פשוט צריך ללמוד לחיות עם הכאב ובעתיד כנראה שנצטרך לנתח...." כבר שמעתם משפטים מהסוג הזה מהרופא המשפחה או האורתופד שלכם. אל תתייאשו. ישנם היום טיפולים טבעיים חדשים עם אחוזי הצלחה גובהים.
 
כיצד גורם אורח החיים המודרני לבעיות ברכיים?
זה מכבר ידוע שאחד המאפיינים של החברה בתקופה המודרנית הוא אורח חיים יושבני. עובדי הייטק, פקידים, מנהלים ובעלי מקצועות רבים נוספים, מוצאים עצמם בעמידה ממושכת או ישיבה שעות רצופות, במשרד או ברכב, מול המחשב או בישיבות.
עמידה ממושכת- כזו הנדרשת ממי שעוסק בהוראה או ברפואה, למשל, עלולה לגרום בסבירות גבוהה לשחיקת סחוסי הברך והפעלת עומס יתר על המפרק, אשר גורמים לדלקות ולכאבים.
ישיבה ממושכת- יוצרת עומס על מפרקי פיקת הברך והירך, ועלולה לגרום להתרככות ושחיקת הסחוס, קיצור שרירי הברכיים ולכאבים והגבלות תנועה באזור.
עודף משקל- גורם נוסף ומרכזי בהתרחבות תופעת בעיות הברכיים בקרב האוכלוסייה בימינו. שעות רבות ללא תנועה, תזונה לא מסודרת בעבודה והפופולאריות העולה של מזונות מהירים, עתירי שומן וסוכר ודלים מבחינת ערכים תזונתיים, הופכת את בעיית עודף המשקל לנושא נפוץ ביותר בימינו. משקל עודף מביא להפעלת עומס יתר תמידי על כל מפרקי הגוף והשלד, ופוגע פעמים רבות בברכיים, המהוות אזור רגיש במיוחד.
הסיבות העיקריות להיווצרותם של כאבים כרוניים בברכיים
לפי משה פרימן ממרפאת אלטרנטיבה, דוקטור (N.D) ותרפיסט רב תחומי ברפואה טבעית ונטורופתיה, אשר ניסיונו בתחום טיפולי הכאב משתרע על כ- 40 שנים ואלפי מטופלים: ״ישנן סיבות רבות שעלולות לגרום לכאבים ולדלקות כרוניים במפרקי הברכיים. השלב הראשון והחשוב בכל טיפול הנו האבחנה המבדלת ביניהם.״
לפניכם פירוט של עיקר הסיבות שמנה עבורנו ועלולות לגרום לבעיות הברכיים שלכם:
 • דלקת פרקים ניוונית אוסטוארתריטיס: דלקות פרקים שכיחה זו גורמת לניוון ושחיקה של הסחוסים בברכיים, וכתוצאה מכך לכאבים, מגבלת תנועה, נפיחות, חולשה ונוקשות באזור.
 •  דלקת מפרקים שגרונית – ראומטואיד-ארתריטיס: דלקת פרקים אוטואימונית, הנפוצה יותר בקרב נשים החל מגילאי ה-20, וגורמת לכאבים במפרקים שונים בגוף, לרבות בברכיים. 
 • מתיחה או קרע ברצועות הברך הצדיות: רצועות הברך הצדיות, נמצאות באזורים החיצוניים והפנימיים של המפרק, ואמורות להרחיק בין עצם הירך לשוקה. נזק, המתבטא כמתיחה קלה בלבד ועד לקרע מוחלט של רצועות אלו, יצריך גיבוס של המפרק למשך מספר שבועות, שלאחריו נדרשים טיפולים להשבת טווח התנועה המלא וחיזוק השרירים באזור. 
 • פגיעה במיניסקוס: כשמתרחשים שחיקה או קרע במיניסקוס החיצוני או הפנימי של הברך, נפגע תפקודם במניעת חיכוכים בין עצם הירך לשוקה, ונגרמים כאבים, נוקשות ומגבלות תנועה.
 • קרעים בגיד השריר הארבע-ראשי: הגיד של שריר הארבע-ראשי מחבר את פיקת הברך לעצם השוקה, ואחראי על יישור הברכיים. במצבים של מאמץ יתר, כפי שקורה אצל ספורטאים, עלולים להיווצר בגיד קרעים, שיגרמו לכאבים בזמן פעילות גופנית. 
 • שחיקתו של סחוס פיקת הברך: בעיה רפואית זו, המכונה בשפה המקצועית Chondromalacia, ונגרמת מלחץ ממושך על הפיקה, תגרום לכאבים עמומים בעיקר בזמן עלייה במדרגות ולאחר ישיבה ממושכת.
 • בורסיטיס: הצטברות מים בברך: הפרשת יתר של נוזל סיכוך לתוך חלל מפרק הירך, יכולה לגרום לנפיחות, כאבים ומגבלת תנועה, במרבית המקרים בעקבות טראומה לברך או דלקת פרקים.
 • ציסטה פופליטלית: הצטברות נוזלים בקפל הברך האחורי, בעקבות רקע במיניסקוס, דלקות פרקים או שחיקת סחוס, תגרום לכאבי ברכיים, נפיחות, נוקשות והגבלת תנועה. 
 • פריקת פיקת הברך: החלקת עצם פיקת הברך ממקומה, בעקבות התרופפותם של הגידים המחזיקים אותה, אשר גורמת לכאבים והגבלת תנועה.
 
4 תרגילים נבחרים למניעת כאבים ובעיות ברכיים
במידה ועדיין אינכם סובלים מכאבי ברכיים כרוניים, אך מעוניינים להקדים תרופה למכה, חשוב שתדעו שחיזוק השרירים התומכים בברך, שחרור הפיקה ושמירה על כושר גופני תקין יכולים בהחלט לשמור על בריאותכם ולמנוע את בעיות עתידיות.
בקשנו ממשה שיגלה לנו מספר תרגילים מומלצים שישמרו על בריאות הברכיים שלכם, הנה הם לפניכם:
 1. סקוואט: עמדו בפישוק ברוחב האגן, וכרעו מטה עד זווית של תשעים מעלות. שימו לב שהישבן יוביל את התנועה ושהברכיים לא תעבורנה את קוו אצבעות כף הרגל. חזרו על התרגיל 15 פעמים בכל סט, ובצעו ארבעה סטים בכל אימון. תרגיל זה יסייע לחזק את השרירים התומכים בברכיים באזורי הירכיים, הישבן והגב.
 2. עלייה על מדרגה: הציבו מדרגה בגובה המתאים לרמת הקושי הרצויה, והניחו רגל אחת על גביה ואת השנייה על הקרקע. עלו על גבי המדרגה, עד ליישור מלא של הרגל הקדמית, ואחרי כן חזרו לעמידת המוצא. חזרו על התרגיל עשר פעמים, תוך שאתם מחליפים בין הרגליים בכל סט. בצעו ארבעה סטים לכל רגל בסך הכל, עם זמני מנוחה ביניהם.
 3. מכרע: עמדו בתנוחת פסיעה, כשהרגל הקדמית דורכת על הקרקע ואילו האחורית ונחת על קצות האצבעות. התכופפו באופן בו הברך הקדמית תנועה מעלה ומטה. הימנעו מתנועה קדימה של הברך הקדמית. חזרו על התרגיל עשר פעמים בכל סט, ובצעו ארבעה סטים, עם זמני מנוחה ביניהם.
 4. שחרור פיקת הברך: שבו על מזרן כשהרגליים פשוטות באופן ישר קדימה, ותפסו את פיקות הברך עם כפות הידיים. הניעו באמצעות כפות הידיים בלבד את הפיקה, כך שתיווצר תנועת ניעור עדינה אך מורגשת של הרגל כולה, עד הכפות. הקפידו להניע את הברכיים מכוח הידיים בלבד, בתנועה פאסיבית. המשיכו בתרגיל עד שתוכלו לחוש שחרור וזרימת דם מוגברת לעבר כפות הרגליים.
* לא כל התרגילים מתאימים לכל אדם, לכן רצוי ומומלץ להגיע קודם כל למרפאה מנוסה לאבחון והתאמת התרגיל המתאים ביותר עבורכם.
 
7 טיפולים טבעיים בבעיות וכאבי ברכיים
לפי אופיר שגב פרימן (בנו של משה), מומחה לדיקור ומטפל ראשי במרפאת אלטרנטיבה: ״יותר ויותר אנשים שסבלו מבעיות בברכיים מבינים מניסיונם שלא חייבים להתרגל לבעיה או לרוץ לפתרון ניתוחי, אפשר לטפל בכאבי ברכיים באופן מוצלח בדרכים טבעיות לחלוטין״.
בעזרתו של אופיר, הבאנו לפניכם מספר טיפולים אפקטיביים במיוחד וטבעיים לחלוטין, שיכולים לשחרר אתכם מהכאבים:
 • דיקור קרקפת נוירולוגי בשיטת YNSA: שיטת טיפול מהפכנית שפותחה על ידי רופא יפני מפורסם בשם ד"ר יאמומוטו, המבוססת על השתקפות מערכות השלד והעצבים בקרקפת. טיפול ייחודי זה מסייע באופן מידי לריפוי דלקות, שחיקת סחוס וכאבי ברכיים באמצעות דיקור באזור הרקה.
 • טיפול בפולסים מגנטיים: טיפול טבעי ואפקטיבי באמצעות השריית שדה מגנטי על ידי זרם חשמלי המשתנה בתדירותו כמו גם בצורה ובעוצמה של גליו, על אזור הכאב. יש לציין שטכניקת טיפול זו קיבלה את אישור ה- FDA המהווה ערובה ליעילותה ובטיחותה.
 • טיפול בגלי הלם: טכניקה טיפולית זו, אשר יעילותה הוכחה במחקרים מדעיים, אפקטיבית ביותר בטיפול בכאבי ברכיים. גלי ההלם האקוסטיים נשלחים למפרק הבעייתי ומסייעים להרחבת כלי דם, התחדשות תאים והפחתת משמעותית של תהליכים דלקתיים בברכיים.
 • דיקור יפני: דיקור המבוסס על אבחנת בטן ואיתור אזורי רפלקסיה שונים בגוף, תוך החדרת מחטים דקיקות ועדינות בהתאמה אישית, בעיקר בכפות הידיים. הטיפול מביא לתוצאות מעולות בריפוי והקלה משמעותית על כאבי ברכיים שונים.
 • צמחי מרפא: כיום ישנן פורמולות צמחיות מיוחדות להפגת דלקות ושיפור זרימת הדם בברכיים להקלה בכאבים וזירוז תהליך הריפוי של הגוף.
 • נעליים אורתופדיות: נעליים אורתופדיות ופיזיולוגיות, מורכבות מסוליה ייחודית, שמונעת זעזועים ותומכת ביציבה נכונה בעת הליכה ועמידה. הנעל מותאמת באופן אישי לכל מטופל על פי אבחנה מעמיקה של המקור לבעיות הברכיים מהן הוא סובל, ומסייעת להפחתת עומסי משקל על הברכיים, הפעלת נכונה של שרירי ההליכה ואיזון מרכז הכובד של הגוף.
 • מדרסים אורתופדיים: מדרסים אורתופדיים, המותאמים באופן אישי בתבנית גבס, לאחר אבחון יסודי על ידי מומחה, יכולים לסייע משמעותית בתיקון מבי חוסר איזון ביציבה ובדריכה הגורמים לכאבי ברכיים.
 • טיפולי פיזיותרפיה: טיפולים אלו מסייעים לחיזוק השרירים התומכים בברכיים, ולסיגול יציבה נכונה כמו גם שחרור מכאבים באמצעות הנעה פאסיבית ותרגול פאסיבי, לצד עיסוי, חימום וטכניקות מגוונות ומקצועיות בשילוב גלי קול.
בשורה התחתונה אם גם לכם נאמר שאין פתרון לבעיות הברכיים שלכם, כדאי שתבדקו את הפתרונות האלטרנטיביים והטבעיים הרבים הקיימים כיום, ותתקדמו לחיים בריאים יותר ונטולי כאב.
 
תוכלו למצוא מידע נוסף ומורחב בנושא טיפול בכאבי ברכיים באתר אלטרנטיבה
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מאמר מצוין - אין כמו טיפול טבעי לבעיות בריאות
  חוש 09/02/2017 15:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאמר איכותי ומקיף, כל הכבוד על ההשקעה
  סגור