איך שינו מחיצות הפרדה את מבני המשרדים בעולם העסקי?

 |  (1)
Rail Touch, צילום: Rail Touch
באופן מסורתי, חללים פנימיים במבנה מחולקים לצמיתות באמצעות קירות שלהם יתרונות מהותיים, אך גם מגוון חסרונות. הם קבועים, תופסים חלק משמעותי משטח החלל וכל שינוי שלהם מצריך שיפוץ מקיף. כדי להימנע מחסרונות אלה, נולד הפתרון של ימינו בצורת מחיצות הפרדה. איך שינו המחיצות את עולם העסקים? מחיצות ההפרדה מהוות שיטה יעילה לניצול מיטבי של השטח וחלוקה של החלל באופן גמיש, יעיל וחסכוני. על מנת להכיר לעומק את המחיצות פנינו למר צביקה הלפרין מחברת נכטיגל תכנון והנדסה בעלת מותג המעקות והמחיצות Rail Touch, הכל בכתבה הבאה:
השימוש של מחיצות במשרדים
בעולם העסקי ניתן למצוא משרדים רבים המבקשים לחלק ולפלג את החלל העומד לרשותם ליחידות שטח קטנות יותר. עם זאת, בניגוד לדירות ובתים פרטיים, תאי העבודה אינם דורשים את היתרונות הגלומים בקירות גבס או בטון, בהם פרטיות מרבית, אפשרויות בידוד וכמובן, קביעות. היתרונות הללו עשויים להצטייר כחסרונות עבור המשרד ויתרה מכך, הקירות עושים שימוש בשטח יקר שניתן לנצל בצורה יעילה יותר.
״מחיצות ההפרדה הן מוצר נחשק בבנייני המשרדים בימינו״, מספר צביקה, ״הן יכולות להפריד את הקירות המסורתיים ולחלק ולעצב את חלל העבודה במשרדים באופן פשוט ונוח שיש בו גמישות לשינויים וחסכון במקום״.
ישנם מגוון סוגי מחיצות כיום המספקות אפשרויות הפרדה שונות כדי למקסם את היתרונות שבשימוש בהן וכך הופכות לכלי יעיל המותאם לדרישותיו של כל משרד.
 
סוגי מחיצות פופולאריים
משרדים שונים עשויים לרצות לעשות שימוש בסוגים שונים של הפרדה. חללי עבודה זקוקים לסוגי מחיצות שונים הנבדלים זה מזה בשקיפות שלהם, באפשרויות השינוע שלהם, באטימות שלהם ועוד.
לשם כך קיים בשוק מבחר של מחיצות הפרדה בסגנונות שונים. ביניהם ניתן למנות את הפופולאריים ביותר:
 • מחיצות Open Space: מחיצות מינימליות שמייצרות הפרדה חלקית בין עמדות העבודה השונות אך שומרות על אחדות בחלל העבודה המשותף.
  ״באופן זה״, מספר צביקה, ״המשרד מהווה מרחב משותף לעובדים, תכונה חשובה למשרדים בהם יש צורך בתקשורת ישירה ותכופה ביניהם, אך לכל עובד יש שטח אישי בו הוא יכול להתמקד בעבודה״.
 • מחיצות ניידות מתקפלות: מחיצות גמישות במיוחד באופן ההצבה שלהם. המחיצות מייצרות את ההפרדה הנדרשת על אף אפשרות השינוע הגמישה שלהן.
  ״מחיצות מסוג זה״, מסביר צביקה, ״מתאימות במיוחד לצורך בשינויים תכופים בהפרדה, הן מבחינת הוספת ההפרדה והסרתה, כיוון שכאשר אינן בשימוש, ניתן לקפל אותן ולאחסן אותם וכך נחסך מקום יקר״.
 • מחיצות זכוכית: מחיצה קבועה בעלת יתרונות ההפרדה והבידוד של אמצעי הפרדה קשיחים יותר עם החיסכון במקום של מחיצות ההפרדה. כמו כן, מחיצות הזכוכית נהנות מערך אסתטי המתבטא בכמה היבטים.
  ״הזכוכית כשלעצמה היא חומר גלם מרשים שמשדר מודרניות ויוקרה עבור המשרדים״, מוסיף צביקה, ״בהיותה שקופה ניתן לרואת דרכה את העובדים בזמן העבודה מה שמייצר תחושה של עבודה משותפת וקולחת במשרד״.
 
אז כמה זה עולה לנו?

מחירי מחיצות ההפרדה נקבעים על פי פרמטרים רבים הכוללים בהם את תכונות המחיצות. בין תכונות אלה אפשר למנות את אפשרויות הבידוד שלהן, את הקביעות או הניידות שלהן ואף אלמנטים דקורטיביים שניתנים לשילוב במחיצות. יש לציין שעבור מחיצות מלאות שאינן ניידות, יש צורך בהתקנה שעשויה לבוא על חשבון עלות הייצור של אמצעי הניידות.
לפיכך, ניתן לסכם את הפרמטרים העיקריים שעל פיהם ייקבע המחיר:
 • חומר גלם: החומרים מהם מחיצות ההפרדה מיוצרות מהוות חלק מרכזי בקביעת המחיר. כך, מחיצות עשויות זכוכית יהיו יקרות ממחיצות עשויות אלומיניום ומחיצות עשויות עץ יהיו זולות מהן.
  ״פעמים רבות יהיה צורך בשילוב כמה חומרים״, אומר צביקה, ״אך לרוב ניתן להצביע על חומר גלם דומיננטי שיהיה האחראי העיקרי על מחירי המחיצות.״
 • גודל וכמות: מחיצות שונות נבדלות זו מזו בגודל שלהן, כשהן עשויות לנוע ממחיצות בגובה נמוך של 30 ס"מ בלבד ועד למחיצות שנמתחות מרצפה לתקרה.
  צביקה: ״גודל המחיצה הוא בעל קשר ישיר לכמות חומר הגלם הנדרש לעיבוד וכך הגודל, כמו גם כמות המחיצות המבוקשת, משפיע על המחיר.״
 • עיצוב: שילוב אלמנטים דקורטיביים מצריך עבודה נוספת ובמקרים מיוחדים אף הזמנות פרטיות הנעשות בידי איש מקצוע.
  ״אלמנטים עיצוביים שכאלה״, מרחיב צביקה, ״יתומחרו באופן גבוה יותר מייצור מחיצות פשוטות בעלות מראה פשוט ויכולות לעשות הבדל משמעותי בעלות הכוללת של הפרויקט״.
 
דוגמאות למחיצות פופלאריות
מחיצות Open Space – מקנות הפרדה חלקית וסביבת עבודה פרטית ללא היסחי דעת.
מחיצות חציצה – מחיצות שמקנות פרטיות בזמן העבודה אך שומרות על משרד מאוחד עם חציצה מינימלית בלבד.
מחיצות לגו – נבנות ידנית על ידי בלוקים מפלסטיק בצורת לגו, קל להרכבה ויוצר קיר בגובה וצבע מותאמים אישית.

 
 
מחיצות ניידות מתקפלות – מחיצות שימושיות לחציצה בעיקר בבתי חולים, מרפאות וכדומה.
למידע נוסף בנושא מחיצות למשרדים תוכלו לעיין באתר Rail Touch
 
לסיכום, מחיצות העבודה הם הפתרון האידיאלי לייצור סביבת עבודה בעלת עיצוב מתוחכם, ניצול יעיל של המרחב ורוח שיתופית ועסקית בריאה. על פי הפרמטרים הנ״ל ניתן למצוא את מחיצות ההפרדה שיתאימו באופן הטוב ביותר לדרישות המשרד ולתקציב העומד לרשותו.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה אתם לא מסמנים שמדובר בפרסום?
  אור 30/01/2017 14:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ביזפורטל היקרים, הידעתם שחובה עליכם לסמן תוכן ממומן, תוכן שיווקי או פרסומת? מדוע הכתבה הזאת מופיעה ככתבה רגילה במדור רץ ברשת ובשום מקום, גם לא בתוכה, אין גילוי נאות שמדובר בתוכן שקיבלתם תשלום בעבור פרסומו?
  סגור