תכירו: המצלמות שיוצבו החל מיום א' הקרוב בנתיבי איילון

מצלמות האכיפה יוצבו בנתיבי התחבורה הציבורית בכביש החוף ובעשרות רחובות בתל-אביב ובהמשך באזורים נוספים בארץ
 |  (4)
מכמונת מהירות, צילום: Bizportal
משרד התחבורה ממשיך לסייע לתחבורה הציבורית - מיום ראשון הקרוב (1 בינואר 2017), יחלו משרד התחבורה ומשטרת ישראל, בהפעלת מצלמות אכיפה אוטומטיות, שהוצבו לאחרונה בנתיב התחבורה הציבורית (נת"צ) בנתיבי איילון, בקטע שבין מחלף חולות ועד מחלף חולון. 
עמדות המצלמה האוטומטיות הוצבו בנתיב התחבורה הציבורית באיילון (כביש 20), על גשרים שמעל הכביש, לאורך כ-10 קילומטרים. המצלמות חוברו למרכז שליטה ובקרה של המשטרה, שיפענח את הצילומים וישלח מיידית דוח בסך 500 שקלים, לכל נהג רכב לא מורשה שיסע בנת"צ. 
על פי התקנות, חל איסור על כלי רכב פרטיים, לנסוע בנתיב התחבורה הציבורית שבנתיבי איילון, בקטע שבין מחלף חולות למחלף חולון, בין השעות  06:30 עד 10:00 בבוקר. בשעות אלה, תתאפשר נסיעה לאוטובוסים (כולל אוטובוס זעיר פרטי) ולמוניות בלבד. 
שר התחבורה ישראל כץ: "המטרה היא להגדיל את מספר המשתמשים בתחבורה הציבורית ולהגביר באופן משמעותי את תדירות האוטובוסים ומספר הקווים הפעילים באמצעות רמת שירות טובה יותר".
 
יצוין כי מצלמות האכיפה האוטומטיות שהוצבו בנתיבי התחבורה הציבורית, ישמשו לאכיפת נסיעת כלי רכב שאינם מורשים לנסיעה בנתיב זה בלבד, ולא ישמשו לאכיפת מהירות נסיעה או כל סוג אכיפה אחר.
 
בשבועות הקרובים, יופעלו מצלמות האכיפה האוטומטיות גם בנתיבי התחבורה הציבורית שבכביש החוף (כביש 2), ממחלף פולג ועד מחלף רבין וכן בעשרות נתיבי תחבורה ציבורית בתל אביב בהם, רחוב אבן גבירול, אלנבי, דיזנגוף, נמיר , סלאמה, המלך ג'ורג', המסגר ויהודה המכבי. 
בשלב השני, יופעלו מצלמות אכיפה אוטומטיות בנתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים) בינעירוניים נוספים, ברחבי הארץ וכן בערים נוספות בגוש דן שחתמו על הסכמים עם משרד התחבורה, להקמה והכשרה של נתיבי תחבורה ציבורית בתחומן.
בנת"צים המתוכננים בימים אלה בגוש דן, יותקנו מצלמות אכיפה אוטומטיות שיופעלו על ידי פקחים עירוניים שהוסמכו לרשום דוחות לנהגים שתועדו במצלמות כשהם חונים או נוסעים בנתיבי התחבורה הציבורית. הפעלת פקחים עירוניים בנת"צים תתאפשר בשבועות הקרובים בזכות חוק שיזם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, המסמיך פקחים עירוניים לבצע אכיפה בנתיבי תחבורה ציבורית.
משרד התחבורה מקדם תכנית מקיפה להכשרה וסלילה של נתיבים מיוחדים בתחבורה הציבורית, בכניסות למטרופולין תל אביב, במטרה לאפשר כניסה מהירה יותר לערים, בעיקר בשעות העומס. מדובר בעשרות קילומטרים של נתיבי תחבורה חדשים, בכבישים הבינעירוניים המובילים לתל אביב. 
התוכנית היא ליצור רשת של נתיבים מיוחדים לתחבורה ציבורית שתקיף את כל תל-אביב ותאפשר לראשונה נסיעה ישירה ומהירה של אוטובוסים ורכב ציבורי תוך עקיפה של כל הפקקים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מסתבר שלא רק לגנוב ילדים
  מדינה לתפארת 28/12/2016 17:49
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ולא רק להטיל מיסים הם יודעים גם למרר לאנשים את החיים, להתעלל בהם וזאת בשעה שהעומס בכבישים אדיר ועבודות הרכבת המיותרת פוגעות יותר באזרחים
  סגור
 • הגונב ממי שנגנב - פטור (ל"ת)
  יוסף 28/12/2016 19:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  המצלמות מוצבות בנתצים באיילון כבר מלפני שנה בערך (ל"ת)
  הכותרת שגויה 28/12/2016 17:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • במקום להרחיב כבישים אז הוא רוצה כסף בושה
  גרשון מאיר 28/12/2016 20:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למה לא להרחיב כביש בין חולון אזור או כביש שיחתוך את צומת חולון רק הכסף של האנשים שאין להם אתה רוצה זה לא יעזור לתאונות
  סגור