פסק דין: סולקו מהבריכה הפרטית בקיבוץ וקיבלו פיצוי של עשרת אלפים שקלים

 |  (10)
וילה, צילום: יח"צ
בית המשפט לתביעות קטנות בחיפה פסק לזוג חברים פיצוי של 10,000 שקלים לכל אחד מהם, וזאת לאחר שסולקו מבריכה בקיבוץ כברי וזאת על אף שרכשו כרטיסים כחוק. לטענת הקיבוץ הפקיד טעה כשמכר להם את הכרטיסים, ולטענת התובעים - הם הושפלו לעיני כל ונאלצו לעזוב את הבריכה. נציין כי השניים פנו לקיבוץ טרם הגשת התביעה בבקשה לקבל פיצוי בעקבות האירוע, אך הקיבוץ סירב בטענה שלא נגרם להם כל נזק וכי מדובר היה בטעות אנוש של פקיד הקבלה.
התובעים טענו כי התנהגות הקיבוץ מהווה הפליה אסורה, וכי ההתנהלות הפוגענית של מנהל הבריכה מהווה עוולה ע"פ חוק איסור לשון הרע ופגיעה בכבודם. כמו כן, מכיוון שהשניים רכשו כרטיסי כניסה - הקיבוץ הפר באופן חד צדדי חוזה מחייב שנכרת בין הצדדים. הקיבוץ טען מנגד שהבריכה פרטית והכניסה מותרת אך ורק לחברי הקיבוץ ואורחיהם ושזה אף מצוין בשלט בכניסה לבריכה, וכי כאמור - הכרטיסים נמכרו להם בעקבות טעות של פקיד הקבלה.
מי כאן הוא הישראלי המכוער?
לפי הנטען, מנהל הבריכה ניגש לשניים מיד כאשר נכנסו אל המתחם מכיוון שלא היו מוכרים לו, מה שנועד לחזק את העובדה שמדובר בבריכה פרטית, אך לביהמ"ש זה נראה היה תמוה מכיוון שהבריכה פתוחה גם לאורחים של חברי הקיבוץ, ואותם הוא לא יכול להכיר. לטענת מנהל הבריכה הוא ניגש אל השניים בשקט ובנימוס וביקש שיעזבו בכפוף לקבל החזר כספי מלא בגין עלות הכרטיסים, אך כפי שטען - השניים (בנוסף לחבר מארה"ב שלא הצטרף לתביעה) הגיבו בצעקות ואיומים תוך טענות שזו אפליה עדתית מכיוון שהם מזרחים. הקיבוץ טען כי התנהגות התובעים הייתה כה פרועה ואלימה, שמנהל הבריכה נאלץ להסתייע במאבטח כדי ללוותם אל מחוץ לשטח הבריכה.
לטענות שהועלו בקשר לאפליה עדתית ציינו מנהל הבריכה והמנהלת החברתית בקיבוץ שהכניסה לבריכה מותרת לכלל חברי הקיבוץ וכן לעובדי המפעלים, בהם דרוזים, מוסלמים ונוצרים, כך שמדובר בטענה שגויה.
בית המשפט בכל זאת צידד בתובעים וקבע כי אכן היה מדובר בהסכמה חוזית שהקיבוץ הפר בעת שמנע מהם להישאר בבריכה. כמו כן, מתח ביקורת על הקיבוץ שבחר שלא להעיד את פקיד הקבלה שמכר את הכרטיסים בכניסה כדי לבדוק האם היה מדובר באמת בטעות אנוש. כמו כן, לא הובאו עדים לחילופי הדברים שנעשו בעת הבירור, ולטענת בית המשפט בהחלט התאפשר לקיבוץ לעשות כן שכן כלל הנוכחים הם חברי הקיבוץ ומוכרים למנהל הבריכה, לדבריו.
"אי הבאת הקופאי או עד התומך בגרסת מנהל הבריכה על מנת שימסרו עדות בבית המשפט פועלת לחובת הקיבוץ ויוצרת חזקה עובדתית [...] מכיוון שמדובר בעדים מהותיים שהיו יכולים לשפוך אור על האירוע ולאמת את טענותיו של הקיבוץ, ומכיוון שהקיבוץ יכול בנקל להביאם למשפט, רשאי ביהמ"ש להסיק מאי הצגת ראיות אלה 'מסקנות מכריעות יותר וקיצוניות יותר נגד מי שנמנע מהצגתה' עד כדי הודאה בטענות התובעים", נכתב בפסק הדין.
נוסף על כן, בית המשפט התייחס לטענת "טעות האנוש" וציין כי "תשובותיו של מנהל הבריכה על דוכן העדים, תגובותיו וכל מהלך עדותו לא הותיר רושם אמין על בית המשפט. הרושם היה כי גרסתו לא אמינה וסילוקם של התובעים לא נבע, כטענתו, בשל טעות, אלא מטעמים אחרים".
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  קיבוצים הם אפליה בעצם מהותם, וגם ב DNA של התנהגותם (ל"ת)
  דור 26/10/2016 11:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  זה רק אפליה על רקע של צבע ! ושלא יבלבלו את המוח (ל"ת)
  אחד 25/10/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 5.
  כל הכבוד לבית המשפט. הגיע הזמן להעניש כל גוף גדול
  גבי 25/10/2016 14:23
  הגב לתגובה זו
  0 2
  להעניש בחומרה כל גוף גדול שרומס את האזרח הקטן. העונשים צריכים להיות כבדים כדי שכולם יראו וירעו וכך בתי המשפט לא ידרשו להתעסק באירועים מאין אלו כי הגופים יעדיפו לשלם פיצוי הוגן ובמקום ולא להיגרר לבית המשפט. קבלו סיפור. באחד מביקוריי בחמי געש קניתי קפה הפוך שהיה לו טעם מוזר. אחרי הרגשתי בחילה והקאתי. כנראה ששתיתי חלב שהיה בשלב ראשון של הקלקול. ניגשתי לאחראים , הם קיבלו אותי יפה והודיעו שהם מתנצלים על שנהרס היום והם מבקשים לפצות אותי בכרטיס כניסה זוגי + מסג' זוגי בנוסף ביקש הבחור שדיבר איתי שלמרות המקרה שאמשיך להגיע להנות מהמקום. בגלל שהאחראי היה נחמד והוגן אפילו לא עלה בדעתי להתווכח.
  סגור
 • 4.
  שהקיבוצים יחזירו את הקרקעות
  ימיב 25/10/2016 13:56
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אם גם ככה תוצרת חקלאית לא יוצאת משם. במושבים כל אחד שסבא שלי גידל עגבניות יושב על שטח של דונמים. חלאס עם ההפקרות.
  סגור
 • 3.
  החלטה נכונה של בית המשפט
  קיבוצניק 25/10/2016 12:28
  הגב לתגובה זו
  5 0
  התנהלות מטומטמת של הקיבוץ הזה ועורכי דינו . ברגע שנעשתה הטעות על ידי עובד הקיבוץ באחריות הקיבוץ , היו יכולים לסיים את כל העניין בתשלום פיצוי קטן לנתבעים במקום, קטן עשרת מונים מהקנס שחטפו , ואם הנתבעים לא היו מסכימים , לא היה קורה שום דבר אם היו נותנים להם להישאר בבריכה כמה שעות . היתי מכפיל לקיבוץ הזה את הקנס שמבייש את כל התנועה הקיבוצית על לא עוול !
  סגור
 • 2.
  כותרת מטעה וכתבה שאינה מספקת מספיק פרטים על האירוע.. (ל"ת)
  סיקור רדוד 25/10/2016 11:54
  הגב לתגובה זו
  2 4
  סגור
 • מה עוד אתה רוצה לדעת? איזה בגד ים הם לבשו שם? (ל"ת)
  vee 26/10/2016 08:33
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן לסגור את המועדון שנקרא קיבוץ ולהחזיר לעם ישרא (ל"ת)
  את הקרקעות 25/10/2016 11:39
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • התעלמות בימש מעדויות-מירב קלמפנר נבון-עוול (ל"ת)
  הרי 25/10/2016 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • עוד אידיוט
  זיגי 25/10/2016 12:33
  הגב לתגובה זו
  2 2
  הייתי סוגר לך את הדירה ולוקח ממך את האוטו אם יש לך , ואם אין אז את המקרר והטוסטר שלך בבית , ואחר כך שולח אותך לקורס למטומטמים ליד אשת לוט .
  סגור