יו"ר הכנסת לכחלון: "לא ניתן יהיה להניח את הצעת חוק ההסדרים המסתמנת"

אדלשטיין שיגר מכתב דרמטי בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי של הכנסת

 |  (10)
יולי אדלשטיין, ארז חרודי – עושים צילום
יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, פנה הבוקר (ג') במכתב לשר האוצר, משה כחלון ובו הוא מתריע כי הצעת חוק ההסדרים במתכונת ובהיקף המסתמנים, תהווה פגיעה חמורה וממשית בתקינות הליכי החקיקה עד כדי פגם היורד לשורש ההליך. ככל הנראה ידרשו שינויים משמעותיים וצמצום הליכי חקיקה מעוררי מחלוקת במסגרת חוק ההסדרים, אך עדיין לא ברור באילו סעיפים מדובר. 
אדלשטיין פנה לכחלון בעקבות מכתב שהניח היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון על שולחנו של ובו הוא מתריע כי הצעת חוק ההסדרים במתכונת ובהיקף המסתמנים, תהווה פגיעה חמורה וממשית בתקינות הליכי החקיקה עד כדי פגם היורד לשורש ההליך.
עו"ד ינון כתב לאדלשטיין כי מסתמן שהצעת החוק הנה הצעה רחבת היקף הכוללת עשרות תיקוני חקיקה, במגוון תחומים, רבים מהם נעדרי זיקה לתקציב המדינה (גם לגישת הממשלה), ואף מספר רפורמות מורכבות ושנויות במחלוקת. "היקפה של ההצעה המסתמנת עומד בניגוד למדיניות שהותוותה על ידך ועל ידי יושבי ראש כנסת קודמים", כתב ינון והוסיף כי היא עומדת גם בניגוד לעקרונות שנמסרו בעבר מספר פעמים לנציגי הממשלה באשר להכללת נושאים בחוק ההסדרים, עקרונות שנועדו מחד לאפשר לממשלה להוביל בזמן קצר יחסית מהלכי חקיקה תומכי תקציב וצמיחה, ומאידך לאפשר לכנסת ולחבריה למלא באופן סביר את תפקידם.
באשר ללוח הזמנים העיר ינון במכתבו כי: "הואיל ולוח הזמנים הרלוונטי אינו מותיר בידי ועדות הכנסת אלא מספר שבועות מצומצם לצורך דיון וליבון הנושאים השונים, אני סבור כי אין אפשרות לקיים הליך חקיקה תקין בכל הנושאים הנכללים בהצעת החוק לפי החלטת הממשלה".
"בנסיבות אלה", סיכם ינון את מכתבו ליו"ר, "אני מבקש להתריע כי הצעת חוק ההסדרים במתכונת ובהיקף המסתמנים, תהווה פגיעה חמורה וממשית בתקינות הליכי החקיקה עד כדי פגם היורד לשורש ההליך, ואני ממליץ בפניך שלא להניחה על שולחן הכנסת אלא אם תצומצם באופן משמעותי".
בפגישה שהתקיימה השבוע עם גורמים בכנסת, אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין: "עלינו להקפיד שחוק ההסדרים לא ישמש כמסלול עוקף כנסת בנושאים שאין להם זיקה לתקציב המדינה ומוטלת עלינו האחריות לאזן בין האינטרס הציבורי בקידום רפורמות להורדת יוקר המחיה ועידוד הצמיחה לבין קיומם של הליכי חקיקה תקינים המאפשרים דיון וליבון של הנושאים השונים, שחלקם מורכבים ושנויים במחלוקת".
המכתב ששיגר יו"ר הכנסת לשר האוצר כחלון:
מכתב היועץ המשפטי של הכנסת:
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  כחלון נהדר השמרנים המושחתים נלחצים (ל"ת)
  צדק 05/09/2016 08:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  עריצות הרוב הימני ודריסת הדמוקרטיה בישראל
  יינון 01/09/2016 23:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  די עלה להם הכל מעבר לראש ומתחיל לבצבץ מיץ כחלילי משתמשים ברוב כדי להחריב דמוקרטיה נגד התקשורת נגד בעלי דירות יותר מיסים יותר ביזבוז לטובת ההתנחלויות ההזויות לא ברור מה הם עושים בעד המעמד הבונה של המדינה מעמד הביניים ובעד מדינה
  סגור
 • 7.
  כחלון מנסה לעקוף את הכנסת. תתפטר,נכשלת חזק!! (ל"ת)
  סיגל 31/08/2016 08:06
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 6.
  חוק ההסדרים
  שלמה גבע 30/08/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סוף סוף מישהו שם לב כבר היה פעם בגצ על עודף סעיפים שיטה לא חוקית לעקוף את הכנסת
  סגור
 • 5.
  ליועץ יש מעל 3 דירות?
  לתייש 30/08/2016 14:35
  הגב לתגובה זו
  3 3
  15
  סגור
 • בינתיים מי שמשלם את הקנס את השוכרים. (ל"ת)
  בן אהרון 30/08/2016 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 4.
  מופע הקסמים
  מונקה 30/08/2016 13:36
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המופע של רב האשף נתניהו ולהקתו בקרקס הכנסת, המשך לתעלולים הנכלוליים.
  סגור
 • 3.
  בבית הקלפים
  סדקים ראשונים 30/08/2016 12:16
  הגב לתגובה זו
  7 0
  של קח לו
  סגור
 • 2.
  אדלשטיין - גאון - יש לו עברית של יהודי אמיתי
  דין 30/08/2016 12:11
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אדלשטיין - גאון - יש לו עברית של יהודי אמיתי - והוא מנסח כתב התקפה נגד חוק ההסדרים של כחלון - ממש סוף עולם היהדות - סדום ועמורה - ישראל ביתנו - ליברמן - אוכל לא כשר - פרשיות לא פתורות - גבוי מגבוה להשתיק - יד רוחצת יד - שיקוצים - פיגולים
  סגור
 • 1.
  איש הישר בעיניו יעשה
  שושו 30/08/2016 11:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא פלא במציאות הנוכחית כאשר המוטיב המרכזי הוא : " השרדות " אז מסירים הכפפות וכל אחד עושה מה בראש שלו , החל ברוה"מ המשך בכחלון עבור דרך כץ גפני ליברמן וכן הלאה ותראה העדר ממשל תקין. אז היו"ר כתב , כחלון ימצא את הדרך להכשיר את הממזר הרי כל חברי הממשלה שותפים לחוק ההסדרים. הסיכוי שהכנסת לא תאשר קלוש שהרי גם האופוזיציה מפוצלת וניתן לעשות עיסקאות , כמו שנאמר "בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה" מכן נובע ביבי לא מלך !
  סגור